Andruszkiewicz: W Platformie pojęcie honoru jest obce, oni powinni zacząć przede wszystkim od przeprosin

M.in. Adam Andruszkiewicz (Kukiz'15) i Patryk Jaki (PiS) byli wczoraj gośćmi Adama Klarenbacha w programie "Minęła 20". Poseł Kukiz'15 bardzo dosadnie skomentował postawę Platformy Obywatelskiej.
 Andruszkiewicz: W Platformie pojęcie honoru jest obce, oni powinni zacząć przede wszystkim od przeprosin
/ screen YT

Ja bym chciał zacząć przede wszystkim od tego, że to skandal że posłowie PO i PSL, nie przyjmują zaproszenia do telewizji publicznej, bo to jest ich obowiązek aby tutaj usiąść i tłumaczyć sie z tej katastrofy, ponieważ miała ona miejsce za ich rządów.


- powiedział Andruszkiewicz.
 

Słyszeliśmy wypowiedź byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, który pogardził Polakami de facto


- kontynuował.

Bardziej wyborcami niż Polakami


- stwierdził prowadzący Adam Klarenbach.

Wyborcy to własnie Polacy Panie Redaktorze


- odparł Andruszkiewicz.

Mnie to nie dziwi, bo Platforma zawsze gardziła Polakami i widać to doskonale na tym przykładzie. (...) W Platformie pojęcie honoru jest obce, oni powinni zacząć przede wszystkim od przeprosin, należy rozliczyć osoby które były za to wszystko odpowiedzialne.

- rzekł.
 

Katastrofa miała miejsce 7 lat temu i co dzisiaj się dowiadujemy? Że są pomieszane ciała w trumnach! To jest tragedia, współczuję bardzo rodzinom, myślę że nikt nie chciałby czegoś takiego przeżyć. Ile lat będziemy to wszystko wyjaśniać, jak długo będą cierpieć rodziny?


- pyta.

Przez lata słyszeliśmy że już nie ma czego wyjaśniać, bo już wszystko zostało wyjaśnione. Zwłoki zostały odpowiednio zabezpieczone, z szacunkiem włożone do trumien, te trumny spoczęły na cmentarzach i temat jest zamknięty.


- powiedział redaktor.

Ale dzisiaj fakty przeczą temu co mówiła Platforma. Widać, że chciała zamieść to pod dywan. Tylko proszę spojrzeć na to że mówimy o całej elicie Państwa. Jeśli dane Państwo nie szanuje swojej elity, to nikt tego Państwa szanował nie będzie. Wszyscy się będą z nas śmiać i mówić, że Polska to jest taki kraj, w którym nawet nie potrafimy wyjasnić w jaki sposób zginęły najważniejsze osoby, które rządziły Rzeczpospolitą


- podsumował poseł.źródło: yt, tvp info

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe