Budka zorganizował konferencję ws. cen prądu. Związkowcy zepsuli mu show [WIDEO]

Macie kłamstwo wpisane w program. Energia jest dlatego droga, bo Donald Tusk i Ewa Kopacz załatwili nam to w UE – przerywali słowa polityków Platformy Obywatelskiej związkowcy.
 Budka zorganizował konferencję ws. cen prądu. Związkowcy zepsuli mu show [WIDEO]
/ fot. PAP/Zbigniew Meissner

W sobotę przed wyłączonym nowym blokiem energetycznym w Jaworznie odbyła się konferencja prasowa szefa klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borysa Budki i posła PO Wojciecha Saługi podczas której politycy mówili o „prawdziwych przyczynach wysokich cen energii w Polsce”.

Niestety dla polityków opozycji konferencję prasową zakłócili związkowcy „Solidarności”, którzy zarzucili przedstawicielom Platformy Obywatelskiej szereg kłamstw. – To są nasze miejsca pracy, nie ma pan prawa wypowiadać się w ten sposób (…) Zajmijcie się grzaniem w sejmie, wiecie, że tam też się grzeje – podkreślali związkowcy.

„Macie kłamstwo wpisane w program”

Poseł Platformy Obywatelskiej Wojciech Saługa próbował przekonywać słuchaczy, że ceny energii dla Polaków są tak drogie, bo [można domyślać się, że chodzi o rząd Mateusza Morawieckiego - przyp. red.] „płacą za blok energetyczny, który stoi”.

Macie kłamstwo wpisane w program. Energia jest dlatego droga, bo Donald Tusk i Ewa Kopacz załatwili nam to w UE – przerywali słowa polityka związkowcy.

Jeden ze związkowców zapytał posła Platformy wprost: „Jaką pan ma alternatywę na dzień dzisiejszy dla mieszkańców Jaworzna?”.

Pan robiąc sobie pijar i szczując ludzi między sobą wskazuje niesłusznie na przyczyny drożyzny (…) Jeżeli chodzi o dostęp do energii elektrycznej, stanowimy stabilność energetyki europejskiej, mamy najtańszą energię, opieramy się na swoich zasobach, a nie na tych dostarczonych z obcego kapitału – mówił dalej.

Związkowiec zwracał uwagę, że prawdziwą przyczyną kryzysu energetycznego w Europie jest m.in. unijna polityka, która stawia na pierwszym miejscu zieloną energię i źródła wiatrowe. – My dziś ratujemy energetykę europejską i właśnie decyzje i regulacje unijne powodują to, że jesteśmy dopiero na końcu brani pod uwagę, gdzie powinniśmy być podstawą – zaznaczył.

Mocny komentarz byłej działaczki PO

W mocnych słowach na temat całej sytuacji wypowiedziała się także była działaczka Platformy Obywatelskiej Aleksandra Wasilewska, która wyszła z partii po tym, jak stwierdziła, że frakcja konserwatywna w Platformie przestała istnieć.

CZYTAJ TAKŻE: Była działaczka PO o Tusku: Okazał się giętkim realizatorem ambicji Merkel

Jej zdaniem przewodniczący klubu parlamentarnego KO „kompletnie nie zna się” na temacie, którego zorganizowana przez niego konferencja prasowa dotyczy.

Siedzi cicho, bo prawda by go wbiła w ziemię. Potrafi tylko pajacować z plakietkami o drożyźnie. Ludzie na miejscu wiedzą, o czym mówią 

– uważa Wasilewska.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe