REKLAMA

Prof. Horban skomentował pomysł jak „walczyć z niezaszczepionymi”. Chodzi o… alkohol

Profesor został zapytany o kanadyjski model skłaniania do szczepień. W kraju rządzonym przez Justina Trudeau wprowadzono zasadę mówiącą o tym, iż alkohol mogą kupić jedynie osoby zaszczepione.
Prof. Andrzej Horban Prof. Horban skomentował pomysł jak „walczyć z niezaszczepionymi”. Chodzi o… alkohol
Prof. Andrzej Horban / fot. Kancelaria Premiera

 

Szef Rady Medycznej prof. Andrzej Horban w rozmowie z Wirtualną Polską skomentował piątkową decyzję trzynastu członków rady, którzy postanowili złożyć rezygnację z pełnionej funkcji. Jego zdaniem wielu jej członków jest sfrustrowanych tym, co się dzieje.

CZYTAJ TAKŻE: Trzynastu członków Rady Medycznej rezygnuje. Jest reakcja rządu

Mają prawo. Wydaje mi się, że dużą część opinii kolegów musiałbym podzielać – stwierdził i dodał, że wielu lekarzy czuje już pewne zmęczenie całą sytuacją. – Widzimy, co się dzieje, rozmawiamy z chorymi, którzy się nie zaszczepili (…). Te rozmowy są frustrujące. Te właśnie frustracje powodują, że tak, a nie inaczej się zachowujemy – zaznaczył.

Alkohol dla zaszczepionych?

Profesor został także zapytany o kanadyjski model skłaniania do szczepień. W kraju rządzonym przez Justina Trudeau wprowadzono zasadę mówiącą o tym, iż alkohol mogą kupić jedynie osoby zaszczepione.

Zdaniem Horbana „zakaz alkoholu zapewne skłoniłby część Polaków do zaszczepienia się”.

To mogłoby w Polce przynieść pewien efekt. Tylko że na Podlasiu znają sposoby, jak ominąć tego typu zakazy – wskazał szef Rady Medycznej.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura