Sensacyjne informacje ws. konfliktu z Czechami! Wiceprezes PGE: „Czeska kopalnia ČSM przez ostatni rok działała BEZ oceny środowiskowej”

„Po 18 rundach negocjacji w 2021 i ataków czeskiego rządu na Turów okazuje się, że czeska kopalnia ČSM przez ostatni rok działała BEZ oceny środowiskowej, a wydana pod koniec grudnia decyzja nie została poprzedzona obowiązkowymi uzgodnieniami transgranicznymi z Polską” – poinformowała na Twitterze Wanda Buk, była podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, a obecnie wiceprezes PGE. 
Czeska kopalnia CSM Sensacyjne informacje ws. konfliktu z Czechami! Wiceprezes PGE: „Czeska kopalnia ČSM przez ostatni rok działała BEZ oceny środowiskowej”
Czeska kopalnia CSM / fot. Petr Štefek, Wikipedia CC BY 2.5

Wanda Buk: „Czeska kopalnia ČSM przez ostatni rok działała BEZ oceny środowiskowej”

„Po 18 rundach negocjacji w 2021 i ataków czeskiego rządu na Turów okazuje się, że czeska kopalnia ČSM przez ostatni rok działała BEZ oceny środowiskowej, a wydana pod koniec grudnia decyzja nie została poprzedzona obowiązkowymi uzgodnieniami transgranicznymi z Polską” – poinformowała na Twitterze wiceprezes PGE Wanda Buk. Dodała, że Polska i Czechy mogły wspólnie walczyć o sprawiedliwą transformację regionów węglowych, ale Czesi woleli poświęcić sąsiedzkie relacje na rzecz „politycznej tromtadracji w okresie wyborczym”, zaniedbując w tym czasie swoje sprawy. 

„Liczę, że rząd Petra Fiali naprawi to, co popsuli poprzednicy” – podsumowała Wanda Buk.

 

 

Wiceszef MSZ: ƒ„Wycofanie przez Czechy skargi z TSUE byłoby jedynym właściwym rozwiązaniem”

Poprzedni rząd Czech pozorował wolę zawarcia porozumienia w sprawie kopalni Turów, nowy rząd wydaje się mieć nieco inne podejście – ocenił wiceszef MSZ Paweł Jabłoński w przeddzień kolejnej tury rozmów. Zadeklarował wolę zażegnania sporu w sposób dwustronny. We wtorek, 18 stycznia, do Warszawy przyjedzie delegacja z czeskiego rządu. W stolicy Polski mają się odbyć negocjacje ws. sporu o kopalnię Turów.

Czytaj więcej: „Nowy czeski rząd…” Jabłoński zdradza kulisy negocjacji ws. Turowa


Kopalnia ČSM

Kopalnia ČSM to kopalnia węgla kamiennego w Stonawie, wsi w kraju morawsko-śląskim, w powiecie Karwina w Czechach, w Zagłębiu Ostrawsko-Karwińskim, należąca do przedsiębiorstwa OKD w Karwinie. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe