Brytyjskie samoloty wojskowe omijają Niemcy. Jest reakcja ambasadora Niemiec

„Brytyjskim C-17 nie odmówiono korzystania z niemieckiej przestrzeni powietrznej” – oznajmił na Twitterze ambasador Niemiec w Warszawie.
 Brytyjskie samoloty wojskowe omijają Niemcy. Jest reakcja ambasadora Niemiec
/ fot. Pixabay

W poniedziałek brytyjski minister obrony Ben Wallace poinformował, że Wielka Brytania dostarczyła Ukrainie lekkie systemy obrony przeciwpancernej, by zwiększyć jej zdolności obronne w razie rosyjskiej inwazji, a pewna liczba brytyjskich żołnierzy przeprowadzi szkolenie z ich obsługi.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wielka Brytania przekazała broń Ukrainie. Berlin nie zgodził się na przelot brytyjskich samolotów

Okazuje się, że mimo defensywnego charakteru tego sprzętu Berlin sprzeciwił się, aby brytyjskie samoloty przeleciały nad terytorium Niemiec, co spowodowało znaczące nadłożenie drogi. Samoloty brytyjskiej marynarki powietrznej zmuszone były przelecieć nad terytorium Danii.

Niemiecki ambasador reaguje

Do sprawy, która wywołała duży szum medialny w Polsce, postanowił odnieść się w mediach społecznościowych ambasador Niemiec w Warszawie Arndt Freytag von Loringhoven. Jak oznajmił, „niemieckie ministerstwo obrony nie otrzymało od Wielkiej Brytanii wniosku w sprawie przelotów transportowców C-17 na Ukrainę”.

Brytyjskim C-17 nie odmówiono korzystania z niemieckiej przestrzeni powietrznej” – dodał.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe