Który polityk cieszy się największym zaufaniem Polaków? [SONDAŻ]

Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki cieszy się największym zaufaniem Polaków. Zaraz za nim znalazł się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz prezydent Andrzej Duda – wynika z badania przeprowadzonego przez pracownię IBRiS na zlecenie Onetu.
 Który polityk cieszy się największym zaufaniem Polaków? [SONDAŻ]
/ fot. Aleksander Zieliński / Kancelaria Sejmu

Na pierwszym miejscu rankingu znalazł się premier Mateusz Morawiecki. Ufa mu 37,6 proc. badanych. To więcej o 0,2 pkt proc. w porównaniu do grudniowego badania pracowni – zwrócono uwagę. Drugie miejsce przypadło Rafałowi Trzaskowskiemu. Prezydent Warszawy cieszy się zaufaniem 36,8 proc. Polaków. To jednak spadek o 1,1 pkt proc. w porównaniu z badaniem z ubiegłego miesiąca. Na ostatnim miejscu podium znalazł się prezydent Andrzej Duda, któremu ufa 35,7 proc. respondentów. To spadek o 2,1 pkt proc. – zauważono.

Na czwartym miejscu znalazł się szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który jest pozytywnie oceniany przez 32,9 proc. pytanych (spadek o 1,1 pkt proc.). Piąte miejsce zajął lider Polski 2050 Szymon Hołownia z 30,6 proc. (spadek o 3,8 pkt proc.). Szóste miejsce przypadło byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi, któremu ufa 29 proc ankietowanych (spadek o 3,7 pkt proc.).

Pierwszą dziesiątkę zamykają: prezes PiS Jarosław Kaczyński – 28,9 proc. (wzrost o 2,4 pkt proc.), marszałek Senatu Tomasz Grodzki – 27,8 proc. (wzrost o 2,8 pkt proc.), marszałek Sejmu Elżbieta Witek – 26,5 proc. (wzrost o 2,2 pkt proc.) oraz jeden z liderów Lewicy Robert Biedroń – 25,1 proc. (wzrost o 1,1 pkt proc.).


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe