Wyciekł wewnętrzny sondaż dla PO. Prezes PiS ma powody do obaw?

Wyciekł wewnętrzny sondaż dla PO – informuje serwis Onet. W badaniu zapytano, jak głosowaliby respondenci, gdyby doszło do powstania wspólnej opozycyjnej listy – KO, Polski 2050, Lewicy oraz PSL.
Szef PiS Jarosław Kaczyński Wyciekł wewnętrzny sondaż dla PO. Prezes PiS ma powody do obaw?
Szef PiS Jarosław Kaczyński / fot. flickr.com/Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski, CC BY 2.0

 

Według informacji przekazanych przez serwis Onet, sondaż pracowni Kantar został przeprowadzony na zlecenie Koalicji Obywatelskiej. W badaniu uwzględniono jedynie głosy osób zdecydowanych.

Jak wynika z badania, Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami może liczyć na 29 proc. poparcia. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z 26-procentowym wynikiem. Na trzecim miejscu znalazła się partia Szymona Hołowni. Polska 2050 uzyskała 15-procentowy wynik.Tuż za podium znalazła się Konfederacja, na którą chce zagłosować 9 proc. Na granicy progu wyborczego znalazła się natomiast Nowa Lewica, która notuje 5-procentowy wynik.

Pod progiem wyborczym znalazła się partia Władysława Kosiniaka-Kamysza. Na PSL chce zagłosować tylko 4 proc. pytanych.

9 proc. respondentów stwierdziło, że nie wie, na kogo zagłosować.

Blok opozycyjny kontra PiS

W badaniu zapytano także, jak głosowaliby respondenci, gdyby doszło do powstania wspólnej opozycyjnej listy – Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050, Lewicy oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W takim scenariuszu Prawo i Sprawiedliwość otrzymałoby 30 proc. głosów, Konfederacja 10 proc., a blok opozycyjny 42 proc. Wzrósł jednak odsetek niezdecydowanych – do 11 proc.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe