Szydło: Prezydencie Macron, głosy z Warszawy i Budapesztu mają taką samą wartość, jak głosy z Berlina czy Paryża [WIDEO]

– Ilekroć państwo podważacie praworządność w Polsce, muszę odezwać się jako były premier – Polska jest krajem praworządnym. Głosy płynące z Warszawy czy Budapesztu mają taką samą wartość, jak głosy z Berlina czy Paryża – mówiła dziś w PE europosłanka PiS i była premier Beata Szydło.
Europosłanka PiS Beata Szydło Szydło: Prezydencie Macron, głosy z Warszawy i Budapesztu mają taką samą wartość, jak głosy z Berlina czy Paryża [WIDEO]
Europosłanka PiS Beata Szydło / fot. Twitter

 

Była szefowa polskiego rządu skomentowała w środę w Parlamencie Europejskim słowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który mówił o priorytetach francuskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Jak podkreśliła Szydło, „za Europą stoi bardzo wiele wyzwań”.

Przeżywamy teraz wiele kryzysów i na pewno prezydencja francuska nie będzie miała łatwego czasu, ale wiążemy z nią nadzieję, że będziemy potrafili stawić czoła tym wszystkim kryzysom – powiedziała europosłanka PiS.

– Powinniśmy sobie postawić priorytety. Pan prezydent [Emmanuel Macron – przyp. red.] przedstawił bardzo ambitny program, ale wydaje mi się, że powinniśmy przede wszystkim wyznaczyć sobie te najważniejsze punkty, do których będziemy odnosili się w naszej debacie i będziemy poszukiwali jedności. Europa potrzebuje dzisiaj jedności, stabilizacji i dobrych rozwiązań. Debaty, a nie wzajemnego oskarżania się czy próby dyskredytowania jakiegoś kraju, tylko dlatego, że ma ono inne poglądy od większości na tej sali. Czas na jedność w Europie – dodała.

Zdaniem Beaty Szydło nie ma dziś ważniejszej sprawy w Europie niż kryzys energetyczny i wiążące się z tym niebezpieczeństwa. – To są realne zagrożenia i tym żyją Europejczycy w naszych krajach. I to właśnie na tym powinniśmy przede wszystkim się skupiać – podkreśliła.

„Polska jest krajem praworządnym”

Na koniec swojego wystąpienia odniosła się także do kwestii podejmowanej często w PE praworządności.

Ilekroć państwo podważacie praworządność w Polsce, muszę odezwać się jako były premier – Polska jest krajem praworządnym. Głosy płynące z Warszawy czy Budapesztu mają taką samą wartość, jak głosy z Berlina czy Paryża. Obejmująca w UE prezydencję Francja musi pamiętać, że w czasie obecnych kryzysów Europa potrzebuje jedności, a nie tworzenia wewnętrznych sporów – zakończyła.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe