[wideo] Starsza pani ostro do Tuska: „Dlaczego pan tak sprzyja Niemcom?”. Szef PO gęsto się tłumaczy

Podczas spotkania z wyborcami w Mińsku Mazowieckim doszło do gorącej dyskusji pomiędzy starszą kobietą a przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem. – Dlaczego pan tak sprzyja Niemcom? – pytała kobieta.
 [wideo] Starsza pani ostro do Tuska: „Dlaczego pan tak sprzyja Niemcom?”. Szef PO gęsto się tłumaczy
/ screen video TVP Info

Po swojej wizycie w jednej z firm w Mińsku Mazowieckim lider PO Donald Tusk zorganizował konferencję prasową. Po niej z kolei doszło do dyskusji pomiędzy nim a starszą kobietą, która chciała zadać mu kilka pytań. 

– Dlaczego pan nic nie robi? Dlaczego pan tak sprzyja Niemcom? Dlaczego pan sprzyja? Ja mam 84 lata, ja przeżyłam wojnę i powstanie. Jestem warszawianką, moi bracia zginęli w powstaniu warszawskim. Dlaczego pan w ten sposób, że pan narodowi polskiemu nie sprzyja, tylko pan sprzyja temu silniejszemu? Niemcy są silniejsze, Rosja jest silniejsza, a pan powinien wszystko robić, żeby walczyć, jeśli jest pan Polakiem. Bo może pan nie jest Polakiem? I pan wie, o co chodzi – mówiła starsza kobieta.

– Ja mam wielki szacunek dla pani i dla pani życia, i dla pani doświadczenia. I bardzo pani współczuję jednej kwestii, że dała pani sobie tak namotać w głowie, takich… będę delikatny… no, takiej fałszywej propagandzie – odpowiedział Donald Tusk.

– Niech mi pan nie mówi, bo mój mąż był politykiem i ja trochę w to weszłam, w tym sensie, że orientuję się – odpowiedziała kobieta.

– Widzę, że ma pani temperament polityczny, ale życzę pani krytycznego myślenia i odwagi myślenia – odparł Tusk, starając się załagodzić sytuację. 

– A ja w związku z tym życzę panu, żeby pan podchodził uczciwie do Polaków. Do tych takich jak ja. Nie do tych bossów, do tych kapitalistów, bo tak walczyliśmy o kapitalizm, a teraz chyba o ludzi pracy musimy walczyć, proszę pana. Niech pan pomyśli trochę też o ludziach proszę pana – odpowiedziała kobieta. 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe