REKLAMA

[video] Charlotte Fien z Zesp. Downa apeluje o powstrzymanie aborcji eugenicznych: Nie jesteśmy potworami

Nie jesteśmy potworami. Nie bójcie się nas – podkreślała Charlotte Fien z zespołem Downa w przemówieniu wygłoszonym w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jej mocne słowa na długo zapadną w pamięć. Nic dziwnego, że przemówienie wywołało łzy u słuchaczy.
 [video] Charlotte Fien z Zesp. Downa apeluje o powstrzymanie aborcji eugenicznych: Nie jesteśmy potworami
/ Screen Youtube.com
Charlote „Charlie” ma 21 lat. Występując w ONZ apelowała o powstrzymanie aborcji eugenicznych. Wskazała, że zabijanie dzieci, u których istnieje podejrzenie zespołu Downa jest takim samym ludobójstwem jak niemiecki program T4 (zwany Aktion T4, E-Aktion) , który w latach 1939-1944 realizowany był na terytorium III Rzeszy. W ramach T4 „eliminowano życie niewarte życia”. W ciągu pięciu lat dopuszczania się zabójstw m.in. osób ze schizofrenią, niektórymi postaciami padaczki, otępienia, a także chorych przebywających w zakładach opiekuńczych dłużej niż pięć lat.

Charlotte Fien wskazała, że w ramach programu T4 wymordowali ponad 200 tys. osób, które ktoś uznał za niewarte życia.

– Pośród nich było wiele dzieci z zespołem Downa. Dziś dzieje się to samo – podkreśliła zauważając, że narzędziem do eliminowania osób z zespołem Downa są testy przeprowadzane na nienarodzonych dzieciach.

Dwudziestojednolatka przypomniała zatrważające dane. Wskazała, że w Islandii od 2012 roku nie urodziło się żadne dziecko z zespołem Downa, ponieważ rodzice dokonali aborcji. Fien mówiła także o Danii, gdzie od 2014 roku 98 proc. matek, u dzieci których istnieje podejrzenie zespołu Downa, decyduje się na zabicie swojego nienarodzonego dziecka.

– Nie cierpię, nie jestem chora. Nikt z moich przyjaciół z zespołem Downa również nie cierpi. Prowadzimy szczęśliwe życie – podkreśliła Fien.


Zauważyła, że tym co osoby z zespołem Downa odróżnia od osób to dodatkowy chromosom.

– Jesteśmy istotami ludzkimi. Nie jesteśmy potworami. Nie bójcie się nas. Proszę nie próbujcie zabić nas wszystkich – podkreślała.

LifeSiteNews.com wyjaśnia, że dwudziestojednolatka do ONZ przyjechała po tym, jak w ubiegłym roku obejrzała film dokumentalny przygotowany przez BBC pt. „Świat bez zespołu Downa” (org. „A World Without Down's Syndrome”). Przerażona tym, co zobaczyła w telewizji przesłała do Izby Lordów swoje przemówienie. Zostało ono skierowane do Komitetu Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych. Fien do Genewy została zaproszona w przeddzień Światowego Dnia Zespołu Downa 2017.

Izabela Kozłowska#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura