„SE”: Już niebawem Tusk będzie pobierał gigantyczną emeryturę. „Kosmiczne kwoty”

Tabloid „Super Express” poinformował w czwartek o potencjalnej emeryturze, jaką będzie pobierał Donald Tusk. Wszystko wskazuje na to, że liderowi PO najwięcej pieniędzy przypadnie z powodu pracy w strukturach europejskich. W grę wchodzą kwoty, o jakich polscy emeryci mogą raczej tylko pomarzyć.
 „SE”: Już niebawem Tusk będzie pobierał gigantyczną emeryturę. „Kosmiczne kwoty”
/ PAP/Grzegorz Michałowski

„Super Express” podaje, że lider Platformy Obywatelskiej na swe 65. urodziny (które zresztą nadejdą niebawem – 22 kwietnia) dostanie aż 21 tys. złotych emerytury za pracę w strukturach europejskich. Do tej olbrzymiej kwoty zostaną dołożone świadczenia wynoszące 9 tys. złotych, na które zapracował w Polsce. 

„Jeśli sprawdziłyby się wyniki sondaży i szef PO znów zostałby premierem koalicyjnego rządu, zarabiałby dodatkowe 20 tys. zł – w sumie pobierając przyprawiającą o zawrót głowy kwotę ok. 50 tys. zł miesięcznie” – podaje „Super Express”. Trudno jednak brać na poważnie teorie tabloidu nt. tego, że Tusk miałby lada moment zostać premierem. Można zatem przyjąć, że emerytura Tuska wyniesie „zaledwie” 30 tys. zł.

Emerytura Jarosława Kaczyńskiego

„SE” pokusił się jeszcze o zbadanie emerytury Jarosława Kaczyńskiego. Jak podano, prezes PiS również nie może narzekać na niskie świadczenia emerytalne, choć w porównaniu ze świadczeniami Tuska wypadają one zdecydowanie skromniej. W oświadczeniu majątkowym za 2020 rok Jarosław Kaczyński wykazał, że otrzymał z ZUS-u 85,7 tys. złotych, co przekłada się na emeryturę w wysokości około 7150 zł. Z diet i dodatków poselskich otrzymał 100 tys. złotych, a za bycie wicepremierem ds. bezpieczeństwa 42,5 tys. złotych. Daje to miesięczną pensję w wysokości ponad 14 tys. złotych.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe