„Religia jest jak penis”, urwana głowa kaczki. Małopolska konserwator zabytków wczoraj powołana, dziś już odwołana?

„Dr Dominika Długosz została powołana w środę przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę na stanowisko Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków” – podało wczoraj biuro prasowe małopolskiego wojewody.
Dominika Długosz, Łukasz Kmita „Religia jest jak penis”, urwana głowa kaczki. Małopolska konserwator zabytków wczoraj powołana, dziś już odwołana?
Dominika Długosz, Łukasz Kmita / Małopolski Urząd Wojewódzki

Internauci przyjrzeli się aktywności nowej konserwator w mediach społecznościowych.

Okazało się, że Dominika Długosz jest w sieci bardzo aktywna.

„Bóg stworzył cycki, a nie kościół katolicki”, „Religia mój drogi jest jak penis. Jest całkiem w porządku, gdy ktoś go ma i jest z niego dumny. Ale jeśli ktoś wyciąga go na zewnątrz i macha mi nim przed nosem, to mamy tu pewien problem”

– to memy Soku Z Buraka udostępnione przez panią konserwator. Pojawiają się również treści z innych hejterskich fanpage'y, grafika z orłem i urwanym łbem kaczki w dziobie, grafika z prezydentem Andrzejem Dudą, wystawiającym środkowy palec, i wiele innych.

Co ciekawe, Dominika Długosz jest również laureatką konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków za pracę „Adaptacja zabytkowych kościołów katolickich do nowych funkcji na wybranych przykładach w Polsce oraz Europie zachodniej”.

 

Konserwator odwołana?

Dominika Długosz, która w środę została powołana na stanowisko małopolskiego konserwatora zabytków, dziś została odwołana. Powodem jest jej polityczna aktywność w mediach społecznościowych

– pisze portal LoveKraków.pl.

- Panie Premierze @PiotrGlinski, wybór nowego Małopolskiego Konserwatora Zabytków to nie jest dobry pomysł. Powiem więcej to jest skandaliczny pomysł. Nie powinno być przyzwolenia i akceptacji na publicznych stanowiskach dla pospolitych hejterów.

– apelował poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe