Najman ogłosił miejsce kontrowersyjnej gali MMA VIP 4! Burza w sieci i natychmiastowa reakcja polityków [WIDEO]

Marcin Najman ogłosił, że kontrowersyjna gala MMA VIP 4, której „bossem” został Andrzej Z., ps. Słowik, odbędzie się w Wieluniu. Informacja niemal natychmiastowo wywołała burzę w sieci i sprzeciw lokalnych władz oraz polityków.
 Najman ogłosił miejsce kontrowersyjnej gali MMA VIP 4! Burza w sieci i natychmiastowa reakcja polityków [WIDEO]
/ fot. YouTube / Marcin Najman

 

Przypomnijmy, że temat gali MMA VIP 4 ciągnie się już od dłuższego czasu. Sprawa wywołała wielkie kontrowersje i oburzenie internautów po tym, jak podczas konferencji prasowej przed galą ogłoszono, że „bossem” organizacji został Andrzej Z., ps. Słowik – jeden z największych przestępców lat 90., uważany za byłego szefa grupy pruszkowskiej. Sporo znanych osób, na czele z dziennikarzem sportowym Krzysztofem Stanowskim, nawołuje do bojkotu gali.

ZOBACZ WIDEO: „Wypier****jcie z naszego życia!” Emocjonalne wystąpienie Stanowskiego hitem sieci

Po tym, jak miasto Kielce odmówiło wynajęcia hali Marcinowi Najmanowi, ten poinformował dziś, że zorganizuje galę w Wieluniu. – Znajdujemy się w Wieluniu, przy pięknej hali widowiskowo-sportowej. Umowa na wynajem hali już podpisana. Gala MMA VIP 4 już 5 marca. (…) Będzie się działo! – przekazał w krótkim nagraniu Najman.

Stanowski apeluje

Chwilę później do całej sytuacji odniósł się w mediach społecznościowych dziennikarz Krzysztof Stanowski, który zaapelował na Twitterze do polityków miasta Wieluń o sprzeciw wobec organizacji kontrowersyjnej gali Marcina Najmana.

Dzień dobry @wielunpl, @kochamwielun - czy to prawda, że wasze miasto zhańbi się organizacją gali, której twarzą jest były szef mafii pruszkowskiej, Andrzej Z. "Słowik"? Byłbym wdzięczny za odpowiedź [pisownia oryginalna – przyp. red.] ” – napisał.

Reakcja lokalnych władz i polityków

Na słowa dziennikarza zareagował wicestarosta Wieluński Krzysztof Dziuba, który zapewnił, że nie zostawi tak tej sprawy. „Myślałem, że już niewiele może mnie zaskoczyć z serii dziwnych decyzji burmistrza, ale jednak… spływają do mnie głosy, równie zaskoczonych głupotą włodarza, mieszkańców. Zapewniam, że nie zostawimy tak tego!” – czytamy w jego wpisie.

Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec organizacji w Wieluniu gali, której twarzą ogłoszony został Andrzej Z., pseudonim Słowik – boss mafii pruszkowskiej. Wzywam Burmistrza Wielunia do zerwania umowy na wynajem hali pod organizację tego wydarzenia” – dodał.

Chwilę później całą sytuację skomentowała posłanka PiS Joanna Lichocka, która jest posłanką okręgu sieradzkiego, obejmującego także Wieluń. „Apeluję do burmistrza Wielunia Pawła Okrasy o podjęcie działań uniemożliwiających organizację tego kompromitującego miasto wydarzenia. Niech dawny «Pruszków» trzyma się od Wielunia z daleka” – oświadczyła.

Z kolei wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński przekazał, że „będzie bacznie przyglądać się wszelkim działaniom dotyczącym planowanej gali”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe