Scholz odrzucił spotkanie z Bidenem ws. Ukrainy? Rzecznik niemieckiego rządu dementuje

Rzecznik niemieckiego rządu zdementował w piątek wieczorem informację, jaką podał wcześniej tego dnia tygodnik "Der Spiegel", który napisał, że kanclerz Olaf Scholz odrzucił propozycję spotkania w najbliższym czasie z prezydentem USA Joe Bidenem w sprawie kryzysu na Ukrainie.
 Scholz odrzucił spotkanie z Bidenem ws. Ukrainy? Rzecznik niemieckiego rządu dementuje
/ fot. PAP/EPA/JOERG CARSTENSEN / POOL

"Der Spiegel" napisał, że Biden miał zaproponować Scholzowi osobiste spotkanie w Waszyngtonie. Byłaby to jednocześnie wizyta inauguracyjna niemieckiego kanclerza, jednak najważniejszym tematem miała być koordynacja wspólnych amerykańsko-niemieckich działań w związku z zagrożeniem wojną na Ukrainie.

W artykule pt. "Dlaczego Olaf Scholz nie ma czasu dla Joe Bidena?" jako powód odmowy kanclerza podano jego zaplanowane na najbliższe dni wyjazdy i spotkania.

Tygodnik, który ocenił, że "trudno uwierzyć", iż kanclerz nie znalazł czasu na takie spotkanie, poinformował, że poszukiwany jest dogodny dla obu stron termin wizyty.

Do osobistej dyskusji Bidena i Scholza może dojść najwcześniej na początku lub w połowie lutego.

"Rosja tworzy największe zagrożenie od czasu zakończenia zimnej wojny, gromadząc ok. 100 tys. żołnierzy na granicy z Ukrainą (...), a kanclerz Niemiec uważa, że w związku ze swoim kalendarzem spotkań nie może znaleźć czasu dla amerykańskiego prezydenta" – skomentował "Der Spiegel".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe