[Tylko u nas] Dr Rafał Brzeski: Scholz odmówił spotkania Bidenowi? Niemcy zaprzeczają, ale...

Według tygodnika "Der Spiegel", nowy kanclerz Niemiec Olaf Scholz odrzucił propozycję spotkania z prezydentem USA Joe Bidenem. Niemiecki rząd temu zaprzeczył.
"Der Spiegel" napisał, że Biden miał zaproponować Scholzowi osobiste spotkanie w Waszyngtonie. Byłaby to jednocześnie wizyta inauguracyjna niemieckiego kanclerza, a przy okazji miano omówić kwestię koordynacji wspólnych amerykańsko-niemieckich działań w związku z rosyjskim zagrożeniem Ukrainy.
Według portalu Politico, niemiecki rzecznik rządowy odmówił skomentowania informacji tygodnika, zaś Biały Dom zapowiada, że Biden i Scholz spotkają się w lutym.
Dziwne zaproszenie pachnące wezwaniem i wykrętna odpowiedź zdają się korespondować z postanowieniami tak zwanego Der Kanzlerakte, czyli "aktu lojalności", który z mocy tajnego traktatu państwowego z 1949 roku winien podpisać każdy kanclerz Niemiec aż do roku 2099.
Dr Rafał Brzeski
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 22.01.2022 22:28
Źródło: Tysol.pl/ Niepoprawni.pl
Komentarze
Ogromne złoża na Bałtyku. Niemcy zaczną naciskać na Polskę?
07.06.2026 16:13
Anonimowy Niemiec: Polska ma charakter. W Polsce czuję się kompatybilny
07.06.2026 13:50

Komentarzy: 0
- Polska zdecydowanie ma charakter. Czasem jak stary diesel po 700 tysiącach przebiegu - kopci, stuka, wszyscy mówią że zaraz padnie… a on dalej jedzie do Chorwacji bez kontrolki check engine. Poza tym, Polska ma świetnych ludzi. Bez zadęcia, często brutalnie szczerzy, ale jak już uznają cię za „swojego”, to staną za tobą murem. W wielu miejscach świata tego już nie ma - mówi w rozmowie z Cezarym Krysztopą świetnie wykształcony i biegły z zakresie zbiorowej psychologii własnego narodu, jednak proszący o zachowanie anonimowości Niemiec. Ciąg dalszy nastapi.
Czytaj więcej
Kontrole na granicy z Niemcami. Ujawniono dane
07.06.2026 12:43

Komentarzy: 0
Przez 11 miesięcy obowiązywania tymczasowych kontroli na lubuskim i dolnośląskim odcinku granicy z Niemcami skontrolowano ponad 910 tys. osób i 420 tys. pojazdów – poinformował PAP rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG kpt. Paweł Biskupik.
Czytaj więcej
Migrant zgwałcił niepełnosprawną dziewczynkę
07.06.2026 10:22

Komentarzy: 0
Jak poinformował portal Telewizji Republika, w Koblencji (Palatynat Reński) afgański imigrant Nassar S. (20 l.) został aresztowany za brutalny gwałt na 11-letniej dziewczynce z niepełnosprawnością. Do przestępstwa doszło w toalecie szkoły specjalnej. Drugi sprawca jest nadal na wolności.
Czytaj więcej
Niemcy bezradne wobec pająka Nosferatu. Liczba obserwacji rośnie
06.06.2026 20:03

Komentarzy: 0
Coraz częściej w Niemczech obserwowany jest pająk określany jako „Nosferatu”, który wyróżnia się nocnym trybem życia, silną budową ciała oraz skutecznymi umiejętnościami polowania. Dzięki jadowi i sprawności potrafi poradzić sobie nawet z dość dużą ofiarą.
Czytaj więcej
