Premier zaprasza liderów opozycji na spotkanie. „Odbędzie się we wtorek w KPRM”

W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 34088 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Szef polskiego rzadu skierował zaproszenie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie.
 Premier zaprasza liderów opozycji na spotkanie. „Odbędzie się we wtorek w KPRM”
/ fot. PAP/Albert Zawada

Premier Mateusz Morawiecki skierował zaproszenie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią COVID-19. Spotkanie odbędzie się we wtorek w KPRM” – przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

Jako pierwszy o całej sprawie poinformował w sobotę serwis Interia. – Premier Mateusz Morawiecki skieruje zaproszenia do szefów klubów i kół parlamentarnych oraz szefów największych partii politycznych w Sejmie na wspólne spotkanie w Kancelarii Premiera – mówił wówczas współpracownik premiera.

– Na spotkaniu zostanie omówiona aktualna sytuacja epidemiczna oraz poruszone zostaną kwestie wdrażania dalszych rozwiązań prawnych i systemowych w celu walki z epidemią – dodał.

Koronawirus w Polsce

W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 34088 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Najwięcej zakażeń, bo aż po ponad 5 tys. - wykryto w województwach: mazowieckim (5781) i śląskim (5526).

Resort zdrowia przekazał również, że z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 18 osób.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe