"Precz!". Fala oburzenia internautów po słowach hiszpańskiego europosła EPP Tuska, który chce zmieniać władzę w Polsce

– Spróbujemy pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze, które wydają się nie być dobre dla Polski – mówi portalowi euractiv.pl Esteban Gonzales Pons, szef misji obserwacyjnej PE ws. „zbadania nielegalnej inwigilacji opozycji w Polsce przy użyciu Pegasusa”. Jego deklaracja oburzyła intrnautów. Gonzalez Pons jest europosłem EPP, największej frakcji Parlamentu Europejskiego, której szefem jest Donald Tusk.
Esteban Gonzalez Pons
Esteban Gonzalez Pons / Wikipedia CC BY 2,0 PPCV

- DOŚĆ tego! Zuchwały wice gr. EPP -Gonzalez PONS ⁦@gonzalezpons bezczelnie zapowiada, że w czasie swego pobytu w lutym w PL, będzie PODJUDZAŁ Polaków do OBALENIA ich demokrat. władz: „Spróbujemy POMÓC pol. społeczeństwu ZMIENIĆ władze, kt. WYDAJĄ się NIE BYĆ DOBRE dla PL”
PRECZ!

- pisze sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Krystyna Pawłowicz

- Pomylił odwagę z odważnikiem. Europoseł Esteban González Pons: - Spróbujemy pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze, które wydają się nie być dobre dla Polski.

- komentuje dziennikarz Salonu24 Marcin Dobski

- Pojawia się pytanie, czy wypowiedź europosła od „misji ws. Pegasusa” Estebana G. Ponsa, w której wprost mówi, że zamierza działać na rzecz zmiany władz w Polsce nie podpada pod artykuły rozdziału 17 kodeksu karnego - Przestępstwa przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej? (...) A w kontekście ujawnionych info nt. rosyjskich planów zmiany władz w Kijowie pojawia się oczywiste pytanie, czy cała ta szopka z Pegasusem to nie jest element działań obcych służb zamierzających wprowadzić w Polsce chaos w sytuacji wzrostu napięcia w Europie.

- pyta znany bloger Paweł Rybicki


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe