Rozpoczyna się 106 Sesja Międzynarodowej Organizacji Pracy

5 czerwca br. pod hasłem "Budowanie przyszłości w oparciu o godną pracę" rozpoczną się w Genewie dwutygodniowe obrady 106 Sesji Międzynarodowej Konferencji Pracy, w której weźmie udział kilka tysięcy przedstawicieli rządów, związków zawodowych i pracodawców z krajów członkowskich Międzynarodowej Organizacji Pracy.
 Rozpoczyna się 106 Sesja Międzynarodowej Organizacji Pracy
/ www.mop.pl

Międzynarodowa Konferencja Pracy, nazywana często "międzynarodowym parlamentem pracy", zbiera się od 1919 r. i podejmuje decyzje dotyczące programu, kierunków działań i kwestii organizacyjnych MOP. W tym roku obok sesji plenarnej, w trakcie której będzie omawiany raport Dyrektora Generalnego MOP Guya Rydera, delegaci będą pracować w komitetach technicznych: a) ds. stosowania konwencji i zaleceń, b) ds. migracji zarobkowej, c) ds. godnej pracy na rzecz pokoju i zdolności odbudowy: Rewizja Zalecenia nr 71 dotyczącego zatrudnienia w okresie przechodzenia od wojny do pokoju, d) ds. dyskusji okresowej na temat celu strategicznego – fundamentalnych zasad i praw w pracy zgodnie z Deklaracją MOP dotyczącą sprawiedliwości społecznej na rzecz uczciwej globalizacji. Ponadto, będą omawiane kwestie związane z budżetem MOP oraz uchyleniem niektórych konwencji MOP (4, 15, 28, 41, 60 i 67).
 

W trakcie Konferencji odbędzie się także "Światowy Szczyt Pracy" z udziałem ekspertów, który w tym roku będzie poświęcony pracy kobiet (15 czerwca).
 

W skład trójstronnej delegacji z Polski wchodzą przedstawiciele NSZZ "Solidarność": dr Ewa Podgórska-Rakiel z Zespołu Prawnego KK, która uczestniczyć będzie w pracach Komitetu ds. stosowania konwencji i zaleceń, oraz Adam Gliksman Sekretarz Zarządu Regionu Małopolskiego, który będzie członkiem Komitetu ds. godnej pracy na rzecz pokoju i zdolności odbudowy.
 

Podczas 106 Sesji MOP odbędą się także wybory do Rady Administracyjnej na kadencję 2017-2020. Kandydatką NSZZ „Solidarność” do Rady jest Anna Wolańska z Biura Zagranicznego KK.
 

Tutaj informacja na temat 106 Sesji MOP


pm


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe