Mazurek oniemiał po słowach posła KO. „Morawiecki i Kaczyński go z Chin sprowadzili?” [WIDEO]

– Morawiecki i Kaczyński są winni covidowi w Polsce? (…) Pan bije dziś wszystkie rekordy. To go z Chin sprowadzili? Rozpylali tutaj samolotami? Jak stonkę? – mówił do posła KO Pawła Poncyljusza prowadzący poranną audycję na antenie RMF FM Robert Mazurek.
 Mazurek oniemiał po słowach posła KO. „Morawiecki i Kaczyński go z Chin sprowadzili?” [WIDEO]
/ fot. YouTube / RMF FM

 

Prowadzący poranną audycję na antenie RMF FM zapytał polityka Koalicji Obywatelskiej o tzw. ustawę Hoca, czyli dokument, który ma dać pracodawcy możliwość żądania od pracownika informacji o szczepieniu, przebytej infekcji COVID-19 lub negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

„Morawiecki i Kaczyński są winni covidowi w Polsce?”

Zdaniem Poncyljusza klub Koalicji Obywatelskiej prawdopodobnie nie poprze ustawy zaproponowanej przez posła PiS.

W tej formie, jaka jest dziś procedowana i przepychana przez Prawo i Sprawiedliwość to przypuszczam, że nie. Widzimy ryzyko i Polski Ład pokazuje, że wszystkie nasze wróżby jeśli chodzi o ryzyka się spełniają. Pracodawca będzie miał uprawnienia do sprawdzania tych paszportów, a potem będzie ponosił konsekwencje za to, że ktoś zaraził resztę pracowników. To znaczy, że cały ciężar odpowiedzialności za zachorowania w zakładzie, będzie spadał na pracodawcę – stwierdził polityk KO.

Żeby za chwilę się nie okazało, że pracodawca jest winny covidowi w Polsce, a nie Morawiecki i Kaczyński i cała rzesza ministrów, którzy się tym zajmują – dodał.

Morawiecki i Kaczyński są winni covidowi w Polsce? (…) Pan bije dziś wszystkie rekordy. To go z Chin sprowadzili? Rozpylali tutaj samolotami? Jak stonkę? – odparł dziennikarz.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe