"Większość mężczyzn chciałaby być Putinem". Tym razem GW "ociepla wizerunek" kremlowskiego satrapy?

- Władimir Putin to nie tylko polityk, ale także pasjonat sportu. Rosyjska głowa państwa od dzieciństwa trenuje sztuki walki i posiada czarny pas w taekwondo czy karate Kyokushin. Poza tym 69-latek lubi hokej na lodzie oraz jeździectwo czy wędkarstwo - pisał portal Ringier Axel Springer. Artykuł został później bez słowa wyjaśnienia zmieniony, ale tropem Onetu zdaje się iść Gazeta Wyborcza w swoim dodatku "Duży Format"
Władimir Putin
Władimir Putin / Screen YouTube Business Insider

"Kryzys męskości? Nie istnieje. Po prostu większość mężczyzn chciałaby być Putinem, a nie może"

- tytułuje Duży Format wywiad z socjolog dr hab. Katarzyną Wojnicką z Uniwersytetu w Göteborgu

- Trzeba odrzucić model bezemocjonalnego mężczyzny-terminatora, którego zadaniem jest zdobywanie prestiżu, osiąganie sukcesu i dominowanie.

- czytamy w nadtytule wywiadu

Jak się okazuje wg. socjolog wizerunek męskości jaki reprezentuje sobą Putin jest niedościgniony.

- (...) nie wszyscy są Władimirem Putinem, który dzierży władzę nad jakąś częścią świata. Sytuują się więc na innych poziomach

(...)

Tylko że Putinem ci mężczyźni na pewno nie będą. Ale zamiast dekonstruować wzór, do którego nie mają szans nigdy w życiu się dostać, to go popierają, mając pretensje do całego świata, że ich na tej górze nie ma

- twierdzi socjolog w wywiadzie

 

Zagrożenie ze wschodu

Na granicy Ukrainy Rosja gromadzi wojska. Władimir Putin stawia zachodowi ultimatum, w ramach którego żąda uznania swojej strefy wpływów i "cofnięcia" NATO do sytuacji, w której jakakolwiek infrastruktura nie sięga dalej niż do granic obowiązujących podczas Zimnej Wojny.

Na granicy polsko - białoruskiej trwa kryzys związany z operacją "Śluza" polegającej na wywoływaniu sztucznego kryzysu migracyjnego poprzez sprowadzanie na Białoruś imigrantów, którzy później, często zmuszani przez białoruskie służby, szturmują granicę Polski.

W tym samym czasie w Polsce, rękoma polityków opozycji, aktywistów, "wiodących mediów", celebrytów i niektórych samorządowców wywoływana jest histeria o wydźwięku zadziwiająco zbieżnym z tezami białoruskiej, a de facto rosyjskiej propagandy, a często korzystająca z jej materiałów.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe