[video] "Dopóki TVN nie przeprosi za kłamstwa...". Gorąco w Sejmie: Kukiz odmówił rozmowy z mediami

W środę doszło w Sejmie do gorącej wymiany zdań pomiędzy dziennikarzami, a przewodniczącym koła Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia Pawłem Kukizem. Polityk odmówił udzielenia wypowiedzi dla mediów z powodu obecności przedstawicieli stacji TVN24. - Dopóki nie przeproszą, nie będę rozmawiał - postawił sprawę na ostrzu noża Paweł Kukiz.
 [video]
/ screen video Twitter

W środę w Sejmie dziennikarze usiłowali uzyskać od Pawła Kukiza komentarz ws. ewentualnego powstania komisji śledczej zajmującej się inwigilowaniem polityków przez oprogramowanie szpiegowskie Pegasus. Paweł Kukiz jednak odmówił wypowiedzi.

- Proszę im zakomunikować żeby odeszli - powiedział polityk do dziennikarzy, mając na myśli przedstawicieli TVN24.

- Nie możemy. Panie przewodniczący za chwilę nie będziemy w ogóle rozmawiać - odpowiedziała dziennikarka "Gazety Wyborczej" Justyna Dobrosz-Oracz.

- Ale ja nie muszę rozmawiać, to jest pierwsza rzecz. Dopóki nie zostaną widzowie TVN24 przeproszeni przez stację TVN24, za wszystkie kłamstwa, sugestie i skierowane na mnie ataki... sugestie, że coś wziąłem, że się sprzedałem, że przyszedłem tutaj dlatego, bo jestem koniunkturalistą... nie będę rozmawiał - odpowiedział Paweł Kukiz. Dziennikarze jednak nie odpuszczali.

- Panie przewodniczący, ale nie może nas pan stawiać w sytuacji dzielenia mediów - powiedział jeden z redaktorów.

- Przykro mi. Ja mam jedną godność, jeden honor (...) Pójdźmy tutaj czy gdziekolwiek, TVN-u niech nie będzie i możemy rozmawiać (...) dziękuję bardzo - odpowiedział Paweł Kukiz, przechodząc do pomieszczenia obok.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe