"USA i Polskę łączą silne stosunki obronne". Rozmowa szefów sztabów Polski i USA

Aktualna sytuacja bezpieczeństwa w Europie była przedmiotem telefonicznej rozmowy przewodniczącego Kolegium Połączonych Szefów Sztabów sił zbrojnych USA gen. Marka Millley'a z szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmundem Andrzejczakiem - poinformował w środę rzecznik Połączonych Sztabów płk Dave Butler.
Czołg M1A2 Abrams
Czołg M1A2 Abrams / Wikipedia domena publiczna

"Przewodniczący Połączonych Szefów Sztabów gen. Mark A. Millley rozmawiał dziś telefonicznie z szefem Sztabu Generalnego RP gen. Rajmundem Andrzejczakiem - napisał Butler w komunikacie na stronie Kolegium - obaj przywódcy omówili kwestie będące przedmiotem wspólnego zainteresowania i podzielili się oceną aktualnej sytuacji bezpieczeństwa w regionie".

"USA i Polskę łączą silne stosunki obronne - dodał Butler - Polska jest dzielnym sojusznikiem w Europie Środkowej, zaangażowanym w odstraszanie NATO i wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa w Europie i na świecie".

Milley o sytuacji w Europie Wschodniej rozmawiał telefonicznie także z inspektorem generalnym Bundeswehry gen. Eberhardem Zornem. (PAP)

zm/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe