[video] "TVP Info to ostatnia stacja, która...". Nerwowa reakcja Tuska na pytanie o spełnienie obietnicy

Donald Tusk zwołał w czwartek konferencję prasową, na której komentował bieżące wydarzenia. Gdy jeden z redaktorów zapytał go o obietnicę, jaką złożył w połowie ubiegłego roku, a której wypełnienie obiecał do końca stycznia, zareagował dosyć nerwowo...
 [video]
/ PAP/Paweł Supernak

- W połowie ubiegłego roku zapowiedział pan, że do końca stycznia odwiedzi wszystkie powiaty w Polsce. Jak ocenia pan realizację tej obietnicy? - spytał Tuska redaktor TVP Info podczas konferencji prasowej.

- TVP Info to chyba ostatnia stacja, która powinna to pytanie zadać - odpowiedział Donald Tusk. - Niejaki pan funkcjonariusz Poszwiński, współpracujący z TVP Info, kiedy byłem o 5 czy 6 nad ranem w piekarni w czasie mojego objazdu, jako pierwszy chyba zatweetował z prośbą: "dajcie mi nazwisko i adres tego piekarza". De facto zainicjował tę wyjątkowo paskudną kampanię zastraszania. Także akurat TVP Info powinno dobrze wiedzieć na czym polega dzisiaj trudność i obawy obywateli, żeby wyrażać uczciwie i oficjalnie swój pogląd - mówił oburzony Tusk.

- Ja na tyle, na ile jest to dzisiaj możliwe, jeżdżę i spotykam się z ludźmi, ale oczywiście ten proces, który jest toku i będę go oczywiście kontynuował... Te dwa koszmary, z jakimi mamy dzisiaj w Polsce doczynienia: czyli pandemia i rządy PiS-u bardzo utrudniają tego typu przedsięwzięcia - podsumował lider PO.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe