"Danke Polen!". Niemieccy internauci dziękują Polsce za budowę zapory granicy z Białorusią

Służby prasowe Straży Granicznej i MSWiA poinformowały, że od 25 stycznia trwają prace budowlane na granicy polsko-białoruskiej. Zapora budowana przez Polaków będzie miała 5 metrów wysokości i 186 kilometrów długości. Na Twitterze pojawiają się dziesiątki wpisów z hashtagiem #DankePolen, w których niemieccy internauci dziękują Polsce za budowanie zapory.
/ screen YT - Straż Graniczna | screen Twitter

Ruszyła budowa zapory na granicy z Białorusią

25 stycznia na oficjalnych kanałach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także Straży Granicznej, pojawiły się filmiki z informacją, że ruszyła budowa bariery na granicy polsko-białoruskiej. 

"To największa inwestycja budowlana w historii Straży Granicznej. Długość bariery to 186 km, koszt jej budowy - 1,6 mld zł" - poinformowano. Trwałe zabezpieczenie polskiej granicy powstanie do końca czerwca tego roku.

Czytaj więcej: [video] Ruszyła budowa zapory na granicy z Białorusią! "Największa inwestycja budowlana w historii Straży Granicznej"


Niemieccy internauci: Danke Polen!

Jak powszechnie wiadomo, inwestycja polskiego rządu w bezpieczeństwo Polski jest pośrednio także inwestycją w bezpieczeństwo naszego zachodniego sąsiada, Niemiec. Tam bowiem najczęściej nielegalni imigranci próbują dotrzeć, gdy usiłują nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską. Z tego względu na Twitterze zaczęły pojawiać się wpisy z hashtagiem #DankePolen, w których niemieccy internauci dziękują Polsce za budowanie zapory. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe