Piotr Duda: "Ważne jest, aby polskie fundusze zostawały w Polsce". Dzięki staraniom "S" to polscy hutnicy wytapiali stal do budowy zapory na granicy z Białorusią

Dzięki staraniom Solidarności to polscy hutnicy z Huty Pokój w Rudzie Śląskiej wytapiano stal niezbędną do budowy zapory przy granicy z Białorusią. "Jestem dumny z tego, że udało się to osiągnąć i dlatego pokazuję Wam list z podziękowaniami, który otrzymałem już w grudniu od przyjaciół związkowców z Huty Pokój w Rudzie Śląskiej, gdzie wytapiano stal niezbędną do budowy zapory" - pisze w mediach społecznościowych przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda.
Budowa zapory na granicy z Białorusią Piotr Duda:
Budowa zapory na granicy z Białorusią / PAP/Artur Reszko

Piotr Duda: "Jestem dumny z tego, że udało się to osiągnąć"

W swoim wpisie przewodniczący Solidarność podkreślił, że kwestia budowy zapory na granicy z Białorusią jest dla związkowców i pracowników czy budowniczych, niezwykle istotna. 

"Ważne jest, aby polskie fundusze pozostały w Polsce i trafiały do Polaków. Dlatego dokonaliśmy wszelkich starań i wykorzystaliśmy nasze wszystkie możliwości, aby to polscy hutnicy stworzyli do tej inwestycji materiał. Jestem dumny z tego, że udało się to osiągnąć" - napisał Piotr Duda. Opublikował także list z podziękowaniami, który otrzymał w grudniu od związkowców z Huty Pokój w Rudzie Śląskiej, gdzie wytapiano stal niezbędną do budowy zapory. 

"To przede wszystkim Wasza, hutników, zasługa, że to zamówienie trafiło właśnie do Was! Dziękuję za zaproszenie do odwiedzin, postaram się z niego skorzystać, jeśli tylko czas pozwoli" - napisał Piotr Duda.

"W imieniu członków NSZZ Solidarność Huty Pokój i spółek oraz reprezentujących je Zarządów i pracowników chcę Tobie serdecznie podziękować za wkład, który wniosłeś w pozyskanie przez nasze zakłady zlecenia budowy zapory na granicy z Białorusią. Uzyskane zamówienie pozwoli naszym spółkom na zaplanowanie - szczególnie w trudnym okresie zimowym - systematycznej i ciągłej produkcji. Podobnie jak kolega przewodniczący uważamy, że zlecenia rządu RP powinny realizować w pierwszej kolejności spółki skarbu państwa. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy do odwiedzin naszego zakładu" - napisał do Piotra Dudy Joachim Kuchta, przewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność w Hucie Pokój. 

 

Ruszyła budowa zapory na granicy z Białorusią

25 stycznia na oficjalnych kanałach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także Straży Granicznej, pojawiły się filmiki z informacją, że ruszyła budowa bariery na granicy polsko-białoruskiej. 

"To największa inwestycja budowlana w historii Straży Granicznej. Długość bariery to 186 km, koszt jej budowy - 1,6 mld zł" - poinformowano. Trwałe zabezpieczenie polskiej granicy powstanie do końca czerwca tego roku.

Czytaj więcej: [video] Ruszyła budowa zapory na granicy z Białorusią! "Największa inwestycja budowlana w historii Straży Granicznej"


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe