Dymisja Niedzielskiego stanie się faktem? „Jesteśmy o krok”

Według doniesień serwisu Onet minister zdrowia Adam Niedzielski jest „o krok od dymisji” z rządu Mateusza Morawieckiego
Adam Niedzielski  Dymisja Niedzielskiego stanie się faktem? „Jesteśmy o krok”
Adam Niedzielski / fot. Flickr / Kancelaria Premiera

Portal wskazuje, że projekt antycovidowej ustawy nie ma pełnego poparcia w partii rządzącej. „Większość parlamentarzystów z klubu PiS o szczegółach nowych przepisów miała dowiedzieć się dopiero z mediów” – zwrócono uwagę.

Szef resortu zdrowia jeszcze kilka dni temu podkreślał w mediach, że dokument umożliwiający weryfikację certyfikatów szczepionkowych przez pracodawców jest absolutnym minimum. Niedzielski wspominał o gwarancji, jakiej miał mu udzielić szef PiS Jarosław Kaczyński. Okazuje się jednak, że w zaproponowanym w czwartek projekcie takich zapisów nie ma.

– Ponownie polityczna kalkulacja wynikająca z niestabilnej sytuacji w koalicji, wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem i nad koniecznością walki z pandemią – powiedział Onetowi jeden z bliskich współpracowników ministra zdrowia.

Wszyscy w ministerstwie zastanawiamy się, co w zasadzie mamy dalej robić? Czujemy się tak jak eksperci z Rady Medycznej, których argumentów i propozycji nikt w rządzie nie słuchał. Myślę, że jesteśmy już tylko o krok od ustąpienia ministra – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe