"Węgry i Polska największymi wrogami wolności słowa? To kłamstwo". Ujawniono prywatne rozmowy lewicowej europoseł

Na łamach wPolityce.pl Grzegorz Górny opisuje treść prywatnych rozmów z czasów kadencji w Europarlamencie Caroliny Punset – w latach 2016-2019 hiszpańskiej europosłanki z partii Ciudadanos należącej do liberalno - lewicowej frakcji PE Renew Europe.
cenzura
cenzura / Pixabay.com

Żeby nie było wątpliwości co do lewicowej natury Punset, miała ona opuścić ugrupowanie w 2018 roku, ponieważ uznała, że "za bardzo skręciło w prawo".

Treść jej prywatnych rozmów z czasu kadencji w Parlamencie Europejskim ujawnił hiszpański portal Periodista Digital. Z ujawnionej treści rozmów wynika, że Punset uważa, że w Parlamencie Europejskim stosuje się podwójne standardy "walki o wolność słowa" - Bardzo łatwo jest zadzierać z Orbánem. To znaczy, nic to Europy nie kosztuje - miała mówić Punset. 

Europarlamentarzystom brakuje jednak odwagi kiedy chodzi o zagrożenie dla wolności słowa jakim jest islamski fundamentalizm, kiedy chodzi na przykład o zamach na redakcję "Charlie Hebdo" czy mord na nauczycielu Samuelu Paty’m. Według  Punset, twierdzenie, że Węgry i Polska są największymi wrogami wolności słowa w Europie, to kłamstwo, ale nic europarlamentarzystów nie kosztuje.

- Dla europosłów z Renew Europe nie stanowi to żadnego problemu: ani politycznego, ani zagrożenia demonstracjami.

- mówi Punset

Hiszpański portal opisuje również inne przykłady podwójnych standardów Parlamentu Europejskiego, jak atakowanie Polski za rzekome "pozbawienie dzieci prawa do zdrowia i edukacji seksualnej", podczas gdy we Francji dochodzi do tzw. "rytualnych obrzezań" dziewczynek, czy Węgier za rzekomą "dyskryminację osób LGBT", podczas gdy to we Francji takie osoby są atakowane, ale, że przez młodych muzułmanów, to jest to dla "salonu" kłopot.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe