Radio ZET: „MF pracuje nad zmianami, by posłowie nie stracili na Polskim Ładzie”. Politycy PiS odpowiadają

Według dziennikarza Radia ZET Mariusza Gierszewskiego w Ministerstwie Finansów trwają prace nad zmianą opodatkowania parlamentarzystów w taki sposób, aby nie stracili na Polskim Ładzie. Informacje te zdementował rzecznik rządu Piotr Müller, a także poseł PiS Sylwester Tułajew.
 Radio ZET: „MF pracuje nad zmianami, by posłowie nie stracili na Polskim Ładzie”. Politycy PiS odpowiadają
/ KPRM - P. Tracz

Radio ZET: Parlamentarzyści nie stracą na Polskim Ładzie?

„Nieoficjalnie: w ministerstwie finansów trwają prace nad zmianą sposobu opodatkowania parlamentarzystów tak aby nie stracili na Polskim Ładzie [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – poinformował na Twitterze dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski w poniedziałek rano. Z publikacji wynika, że nad rozwiązaniami ma pracować wiceminister Jan Sarnowski. 

„Pod uwagę brane jest wydanie interpretacji, że posłowie i senatorowie to osoby fizyczne wykonujące działalność polityczną” – podano. Przypomnijmy, że parlamentarzyści zarówno Sejmu, jak i Senatu otrzymali za styczeń uposażenia niższe o około 1400 złotych.

 

 

 


Politycy PiS odpowiadają

Informacje te skomentował rzecznik rządu Piotr Müller, a także poseł PiS Sylwester Tułajew. Obaj politycy zdementowali doniesienia Radia ZET.

„To bzdura. Nie ma takich prac” – napisał Sylwester Tułajew w odpowiedzi na tweeta Mariusza Gierszewskiego.

„Nie będzie żadnych specjalnych, dodatkowych korzyści dla parlamentarzystów. MF pracuje nad przepisami, o których niedawno informowaliśmy na konferencji” – napisał z kolei rzecznik rządu Piotr Müller.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe