[na żywo] Pikieta pod siedzibą Solarisa. Przewodniczący Piotr Duda wspiera strajkujących

W poniedziałek, 31 stycznia, o godzinie 14:00 przed siedzibą firmy Solaris w Bolechowie rozpoczęła się pikieta będąca wyrazem poparcia dla strajkujących pracowników. Na wydarzeniu obecny jest przewodniczący „S” Piotr Duda.
Przewodniczący Piotr Duda [na żywo] Pikieta pod siedzibą Solarisa. Przewodniczący Piotr Duda wspiera strajkujących
Przewodniczący Piotr Duda / Fot. Marcin Żegliński / Tygodnik Solidarność

Z uwagi na niespełnienie żądania dotyczącego wzrostu wynagrodzenia pracowników Solaris Bus & Coach oraz wynik Referendum Strajkowego w dniu 24 stycznia 2022 r. o godz. 6:00 rozpoczął się strajk generalny pracowników spółki, który będzie trwał do odwołania.

Strajkujący domagają się wzrostu wynagrodzeń o 800 złotych brutto. Pracownicy Solarisa protestują już od tygodnia.

W poniedziałek, 31 stycznia, o godzinie 14:00 przed siedzibą firmy Solaris w Bolechowie rozpoczęła się pikieta będąca wyrazem poparcia dla strajkujących pracowników. Na wydarzeniu obecny jest przewodniczący „S” Piotr Duda.

- Bardzo dziękuję za solidarność. Z całej Polski przyjechali reprezentanci zakładów pracy ze związku Solidarność i OPZZ, aby wesprzeć naszych bohaterów. Bo tak trzeba o nich powiedzieć, którzy od tygodnia strajkują upominając się o godne wynagrodzenia dla pracowników firmy Solaris. (...) Naszym obowiązkiem jest tutaj być i powiedzieć "jesteśmy z was dumni". Bo reprezentujecie godnie swoich pracowników i nie narzekacie, tylko bierzecie sprawy w swoje ręce. Dziękujemy!

- mówił podczas pikiety szef "S" Piotr Duda.

- Długo rozmawiano, wykorzystano wszystkie procedury zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, ale nie przyniosło to efektu. Dlatego związkowcy sięgnęli po swoją najsilniejszą broń, czyli związkową bombę atomową, jaką jest strajk. Skoro są zyski, to tym zyskiem trzeba się także podzielić z załogą. Pracownicy wiedzą, że część środków musi iść na inwestycje, ale muszą to być także inwestycje związane z kapitałem ludzkim, jakim są pracownicy.

- powiedział "Tygodnikowi Solidarność" Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

ZOBACZ TAKŻE: Strajk generalny w Solarisie. Pracownicy walczą o wyższe wynagrodzenia [RELACJA]

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe