Ustawa o testowaniu nie będzie dziś procedowana. „Powinna trafić do kosza”

Członkowie sejmowej Komisji Zdrowia zdecydowali o zamknięciu dzisiejszego posiedzenia, na którym planowano pierwsze czytanie projektu ustawy nr 1981 wprowadzającej m.in. testowanie pracowników pod kątem zakażenia SARS-CoV-2. Ponowne rozpoczęcie obrad zaplanowano na jutro na godz. 15:00.
Leszek Szymański Ustawa o testowaniu nie będzie dziś procedowana. „Powinna trafić do kosza”
Leszek Szymański / PAP

Rajmund Miller z PO złożył wniosek o zamknięcie obrad komisji zdrowia i wznowienie jej jutro o godz. 15:00. Wniosek ten poparło 20 posłów, 19 głosowało przeciw.

Posiedzenie komisji zostało pierwotnie zaplanowane na godzinę 16:00. Na spotkanie nie przybył jednak żaden przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia. Resort poinformował o zakażeniu koronawirusem wiceministra Waldemara Kraski i związanej z tym decyzji o powstrzymaniu się pracowników MZ od wszelkich kontaktów osobistych z osobami spoza resortu.

„Posiedzenie Komisji Zdrowia zamknięte do jutra, do godz. 15:00. Ciekawe, czy Sejm będzie miał jutro nad czym pracować. Jak myślicie? ? Osobiście uważam, że ustawa #lexKonfident nie powinna trafić na Salę Plenarną Sejmu, tylko prosto do kosza” – napisała na Facebooku poseł PiS Anna Maria Siarkowska.

cwp/Onet


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe