Obywatel Ukrainy zatrzymany. Jest podejrzewany o przemyt ludzi

Policjanci z Gubina we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o udział w organizowaniu – wspólnie z aresztowanym w listopadzie obywatelem Ukrainy – nielegalnego przekroczenia granicy do Niemiec. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
 Obywatel Ukrainy zatrzymany. Jest podejrzewany o przemyt ludzi
/ Flickr/Lukas Plewnia/CC BY-SA 2.0

Sprawa miała swój początek w listopadzie ubiegłego roku na terenie Gubina. Doszło wówczas do zatrzymania 26-letniego obywatela Ukrainy, podejrzewanego o udział w procederze organizacji nielegalnego przewozu migrantów spod polsko-białoruskiej granicy. Mężczyzna został zatrzymany w pojeździe marki Volkswagen Passat wraz z czterema obywatelami Egiptu, nielegalnie przebywającymi na terenie Polski. Swój udział w zatrzymaniu przemytnika miał mieszkaniec miasta, który podzielił się z policjantami swoimi spostrzeżeniami.

Powiązania między przemytnikami

18 listopada ubiegłego roku sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 26-latka na okres trzech miesięcy. Dla kryminalnych z gubińskiego komisariatu nie była to jednak zakończona sprawa. Zaangażowani w jej prowadzenie policjanci wykonywali kolejne wszechstronne czynności  operacyjne, które poddawali wnikliwej analizie.

 

 

Zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie mężczyzny podejrzanego o współdziałanie z aresztowanym wcześniej 26-latkiem w organizowaniu przekroczenia granicy polsko-niemieckiej czterem obywatelom Egiptu. Do jego zatrzymania doszło w poniedziałek, 24 stycznia, na terenie Warszawy, przy współpracy policjantów z Komendy Stołecznej Policji. Zatrzymany również okazał się być obywatelem Ukrainy. W czwartek, 27 stycznia, sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt. Za ten czyn grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe