[video] "Nie wykluczam współpracy z Donaldem Tuskiem". Gowin w końcu otwartym tekstem

W rozmowie z red. Kamilą Biedrzycką dla "Super Expressu" były wicepremier Jarosław Gowin poinformował, że nie wyklucza podjęcia współpracy z liderem PO Donaldem Tuskiem. - W ramach opozycji powinniśmy szukać tego co nas łączy, a nie tego co dzieli - powiedział szef Porozumienia.
Jarosław Gowin [video]
Jarosław Gowin / screen YT - Super Express

Jarosław Gowin nie wyklucza współpracy z Donaldem Tuskiem

- Nie wykluczam tej współpracy, uważam że w ramach opozycji powinniśmy szukać tego co nas łączy, a nie tego co dzieli - powiedział Jarosław Gowin w rozmowie z Kamilą Biedrzycką dla "Super Expressu" zapytany, czy wyklucza jakąkolwiek współpracę dziś i w najbliższych miesiącach z liderem PO.

- Nie zmienia to faktu, że pomysł Donalda Tuska, by stworzyć jedną, wspólną listę opozycji uważam za po pierwsze mało prawdopodobny. Zresztą pani redaktor ocenia to w taki sam sposób. Po drugie uważam, że to byłoby nieskuteczne - podkreślił Jarosław Gowin.


Donald Tusk: Wystarczy

W tym kontekście warto wrócić do słów Donalda Tuska z sierpnia ubiegłego roku, gdy po opuszczeniu koalicji rządzącej przez Jarosława Gowina lider PO został zapytany przez dziennikarzy o ewentualną współpracę z szefem Porozumienia.

- Jeśli chodzi o Jarosława Gowina, to już kiedyś miałem okazję współpracować. Wystarczy - powiedział Tusk na konferencji prasowej.

Czytaj więcej: Tusk nie pozostawia złudzeń w sprawie Gowina. "Wystarczy"


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe