Zobacz, czym powinny charakteryzować się profesjonalne kieliszki do whisky

Większość osób przede wszystkim skupia się na ulubionym smaku czy wysokiej jakości trunku, jaki będzie spożywać, zupełnie zapominając o odpowiednim jego podaniu. To spory błąd, który może negatywnie rzutować na nasze doświadczenia smakowe. Jak zadbać o to, by whisky była odpowiednio podana? Czym charakteryzują się profesjonalne kieliszki do whisky? Sprawdźmy!
 Zobacz, czym powinny charakteryzować się profesjonalne kieliszki do whisky
/ fot. krest.pl


Odpowiednie szkło do degustacji bursztynowego trunku jest bardzo istotne

Alkohol, który zamierzamy degustować, a więc bardzo uważnie się z nim zapoznać zarówno pod względem barwy, aromatu, jak i smaku, należy spożywać w dostosowanych do niego kieliszkach.

– Zaczynać powinniśmy od określenia koloru trunku, a następnie zapoznać się z jego zapachem. Nie wolno pomijać tego bardzo istotnego kroku, który przygotowuje nas na smakowanie. Tylko profesjonalne szklanki będą w stanie odpowiednio wyeksponować naszym zmysłom atuty spożywanej whisky i odkryć przed nami wszystko, co ma ona do zaoferowania – wyjaśnia pracownik sklepu z alkoholami Krest, zapytany o ekskluzywne kieliszki do whisky.

Warto również mieć na uwadze to, że trunku, który zamierzamy degustować, nie powinniśmy podawać z lodem. Zamiast tego możemy wlać do niego kilka kropel wody, która dodatkowo pomoże w wydobyciu nut smakowych.

Czym charakteryzują się ekskluzywne szklanki do whisky?

Mitem jest to, że odpowiednim szkłem do whisky są szklanki o grubym dnie. W rzeczywistości powinny być one niewielkie i posiadać cienkie ścianki. Trunek ten, jak i inne starzone alkohole, w tym koniak, należy podawać w kieliszkach o kształcie tulipanowym, których czarka delikatnie zwęża się ku górze.

Powinny być zakończone łagodnie wydłużoną nóżką, za którą trzymamy kieliszek w czasie degustacji, nie podgrzewając alkoholu ciepłem naszej dłoni. To wszystko pozwoli na wydobycie z testowanego trunku wszystkiego, co najlepsze – także drobnych niuansów, których moglibyśmy nie dostrzec, spożywając go z innego typu szkła.

 


Profesjonalne kieliszki tulipanowe

Kieliszek degustacyjny do whisky z pokrywką

Idealne szkło do bursztynowego trunku, które byłoby w stanie wydobyć z naszego alkoholu maksimum jego walorów, powinno posiadać przykrywkę. Nie jest ona niezbędna, jednak trudno nie docenić jej pozytywnego wpływu na degustację.

Dzięki niej alkohol ma szansę bardzo efektywnie się skoncentrować. Skutkuje to tym, że do naszego nosa dotrą zintensyfikowane aromaty, które przygotują nas na smakowanie trunku i przeniosą całą degustację na znacznie wyższy poziom.


Kieliszki do whisky z pokrywką

Szklanka do whisky – prezent dla konesera

Jeśli szukamy pomysłu na upominek dla kogoś bliskiego, kto jest fanem bursztynowego alkoholu, a równocześnie wiemy, że nie posiada on jeszcze odpowiedniego szkła, to kieliszki do whisky będą strzałem w dziesiątkę. Na pewno znacznie podniosą poziom degustacji i odkryją przed nim wszystkie atuty, jakie mają do zaoferowania trunki starzone.

Ponadto szkło o kształcie tulipanowym może być używane nie tylko do whisky, ale także do innych alkoholi, takich jak koniak, brandy czy armaniak. Jeśli chcemy, by nasz prezent był szczególnie hojny i nie był nie tylko praktyczny, ale również świetnie się prezentował, dobrym pomysłem będą kryształowe kieliszki do whisky na podarunek dla konesera. Nie tylko wydobędą one głębię smaku, ale też będą świetnie wyglądać na półce czy podczas wspólnych degustacji ze znajomymi.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe