Dymisje w rządzie za Polski Ład? Znamienne słowa prezesa PiS

Nie dziwię się, że pojawiła się krytyka tego, co wydarzyło się z częścią pierwszych wypłat, bo tu mamy do czynienia z czymś, co trzeba naprawić i co jest bolesne. Stało się coś więcej niż niewłaściwego – powiedział zapytany przez PAP o zamieszanie związane z wprowadzeniem Polskiego Ładu szef PiS Jarosław Kaczyński.
Jarosław Kaczyński Dymisje w rządzie za Polski Ład? Znamienne słowa prezesa PiS
Jarosław Kaczyński / fot. PAP / Paweł Supernak

 

Prezes PiS w rozmowie z Polską Agencją Prasową został zapytany o problemy, które wynikły na początku wprowadzenia Polskiego Ładu. Chodzi m.in. o grupy podatników o dochodzie do 12 800 zł, które pierwotnie miały nie być stratne na programie polskiego rządu czy też zamieszanie związane z wyliczaniem zaliczek na PIT i składki zdrowotnej oraz stosowaniem podwyższonej kwoty wolnej od podatku.

Kaczyński odpowiada

Nie dziwię się, że pojawiła się krytyka tego, co wydarzyło się z częścią pierwszych wypłat, bo tu mamy do czynienia z czymś, co trzeba naprawić i co jest bolesne. Stało się coś więcej niż niewłaściwego. Przypuszczam, że ci, którzy to przygotowywali na poziomie politycznym, półpolitycznym, niezupełnie zapanowali nad tym, co jest im podległe i tam, być może, zadziałał brak dostatecznych kwalifikacji, być może także i brak dobrej woli – stwierdził Kaczyński.

Zapytany o to, co Prawo i Sprawiedliwość zamierza teraz zrobić, odparł że „jest potrzebna radykalna naprawa”. – I na pewno, o czym mówiłem na posiedzeniu kierownictwa partii, są potrzebne decyzje o charakterze politycznym, w tym personalne – podkreślił.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe