Piotr Duda: To skandal, że takie projekty jak ustawa covidowa ukazują się w parlamencie [WIDEO]

Jeszcze większym skandalem jest to, że podczas wczorajszej debaty, żaden poseł nie wspomniał o tym, że ten projekt nie został skonsultowany ze stroną społeczną - tych, których ten projekt dotyczy – skomentował odrzuconą we wtorek przez Sejm tzw. ustawę covidową przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.
Piotr Duda Piotr Duda: To skandal, że takie projekty jak ustawa covidowa ukazują się w parlamencie [WIDEO]
Piotr Duda / fot. Marcin Żegliński - Tygodnik Solidarność

 

Decyzja posłów dotycząca zablokowania dalszej procedury ustawy o powszechnym testowaniu pracowników w zakładzie pracy mogła być tylko jedna, czyli wyrzucenie tej ustawy do kosza. To ustawa bardzo szkodliwa i zła, która skłóca pracowników w zakładzie pracy – powiedział o odrzuconej wczoraj przez parlamentarzystów tzw. ustawie covidowej szef „Solidarności” Piotr Duda.

Jak podkreślił, „jest to skandal, że takie projekty w ogóle ukazują się w parlamencie”. – Ale jeszcze większym skandalem jest to, że podczas wczorajszej debaty, żaden poseł nie wspomniał o tym, że ten projekt nie został skonsultowany ze stroną społeczną - tych, których ten projekt dotyczy – zaznaczył.

My będziemy o tym pamiętać, bo to jest brak szacunku dla partnerów społecznych – dodał przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

Fiasko tzw. ustawy covidowej

We wtorek Sejm odrzucił projekt ustawy o testowaniu pracowników pod kątem zakażenia koronawirusem autorstwa posłów PiS, umożliwiającej pracownikom nieodpłatne testowanie w kierunku SARS-CoV-2, a pracodawcom żądanie informacji o negatywnym wyniku tego testu.

Za odrzuceniem projektu głosowało w Sejmie 253 posłów, przeciw 152, wstrzymało się 37. Za odrzuceniem projektu ustawy covidowej było 24 posłów PiS, 37 wstrzymało od głosu.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe