Czy dojdzie do spotkania Trójkąta Weimarskiego? Andrzej Duda rozmawiał z Emmanuelem Macronem

Kancelaria Prezydenta RP Andrzeja Dudy poinformowała o telefonicznej rozmowie głowy państwa polskiego, jaką ten odbył z prezydentem Francji.
Prezydent Francji Emmanuel Macron Czy dojdzie do spotkania Trójkąta Weimarskiego? Andrzej Duda rozmawiał z Emmanuelem Macronem
Prezydent Francji Emmanuel Macron / PAP/EPA/YOAN VALAT / POOL

Komunikat podaje, że przedmiotem rozmów były przede wszystkim kwestie związane z bezpieczeństwem europejskim, kryzysem ukraińskim. Wspomniano o planach zwołania obrad przywódców państw Trójkąta Weimarskiego, czyli formy stowarzyszenia Polski, Francji i Niemiec. Przedmiotem rozmów miały być również relacje między Polską a unijnymi instytucjami oraz wizyta prezydenta RP w Chinach. W rozmowie prezydenci zgodzili się, że szczyt Duda+Macron+Scholz, czyli spotkanie Trójkąta Weimarskiego, będzie miał miejsce w najbliższych dniach.

– Bardzo dobra i rzeczowa rozmowa Prezydentów Polski i Francji – ocenił ten dialog szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP Jakub Kumoch.

Co z tym Trójkątem?

Szef Biura Polityki Międzynarodowej potwierdził wczoraj, że w najbliższych dniach prezydent Andrzej Duda weźmie udział w spotkaniu Trójkąta Weimarskiego. Data spotkania wciąż nie została ostatecznie ustalona i oscyluje pomiędzy najbliższym piątkiem (4 lutego) a początkiem nadchodzącego tygodnia.

Zobacz też: "Nie chciałbym straszyć rodaków". Wiceszef MSZ komentuje dyslokację kolejnych wojsk NATO w Polsce

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz, prezydent Francji Emmanuel Macron i prezydent RP Andrzej Duda najprawdopodobniej będą mieli okazję uścisnąć sobie dłonie w Berlinie, który obecnie jest typowany jako miejsce przyszłego spotkania polityków.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe