Ambasada USA chwali Andrzeja Dudę. „Aktywne przywództwo i zaangażowanie”

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie skomentowała decyzję polskiego prezydenta, który zapowiedział złożenie projektu zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym.
Prezydent Andrzej Duda Ambasada USA chwali Andrzeja Dudę. „Aktywne przywództwo i zaangażowanie”
Prezydent Andrzej Duda / fot. PAP/Leszek Szymański

Demokratyczne wartości są spoiwem amerykańsko-polskiego sojuszu. Stany Zjednoczone wyrażają uznanie dla Pana Prezydenta Andrzeja Dudy za aktywne przywództwo i zaangażowanie na rzecz rządów prawa, wspólnych wartości oraz relacji Polski w Unii Europejskiej” – czytamy we wpisie amerykańskiej ambasady.

Prezydent złoży projekt ustawy o SN

Wpis ambasady USA w Warszawie ukazał się kilka godzin po informacji, że prezydent złoży do laski marszałkowskiej projekt zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym. Najszerzej komentowanym punktem tego projektu jest zmiana w zakresie funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

– Proponuję, by Izba Dyscyplinarna SN została zlikwidowana, by sędziowie przeszli do wybranej przez nich innej Izby w SN lub w stan spoczynku. Na podstawie ustawy zostanie stworzona Izba Odpowiedzialności Zawodowej SN, ale na innych zasadach – mówił w czwartek Andrzej Duda.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe