"Wynalazki polskie mogą mieć zastosowanie na polu bitwy". Sprzęt z Tarnowa jedzie na Ukrainę

Sprzęt produkowany w tarnowskiej fabryce będzie służył również utrzymaniu bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO poprzez wsparcie naszych ukraińskich sąsiadów przed potencjalną agresją ze strony Rosji - mówił w piątek w Zakładach Mechanicznych "Tarnów" S.A. premier Mateusz Morawiecki.
LEKKI MOŹDZIERZ PIECHOTY LM-60D
LEKKI MOŹDZIERZ PIECHOTY LM-60D / ZMT Tarnów

Morawiecki poinformował na konferencji prasowej, że w przyszłym tygodniu wyjdzie pierwszy transport broni defensywnej za naszą wschodnią granicę. Podkreślał, że bezpieczna Ukraina to europejska i polska racja stanu - podkreślił.

Szef rządu mówił, że oglądał w tarnowskiej fabryce najnowszy sprzęt. Według niego sprzęt ten budzi ogromną dumę, "kiedy się zobaczy, jakiego typu wynalazki polskie mogą mieć zastosowanie na polu bitwy".

Premier zaznaczył, że współczesne pole bitwy to coraz więcej automatów, robotyki, a także dronów, ale także - jak podkreślił - sprzęt, który przeciwdziała tego typu najnowszej broni po drugiej stronie.

"Cieszę się, że mamy coraz więcej takich również polskich inżynierów, takich zakładów jak te tutaj w Tarnowie, które stanowią niezbędny element, niezbędne ogniwo w wyposażeniu polskiej armii" - powiedział Morawiecki.

Zaznaczył, że znaczna część sprzętu trafia na eksport. "A dzisiaj ta produkcja, która tutaj jest prowadzona, będzie służyła również utrzymaniu bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO poprzez wsparcie naszych sąsiadów przed potencjalną agresją ze strony Rosji" - powiedział Morawiecki.(PAP)

autor: Karol Kostrzewa, Rafał Grzyb


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe