Tusk zaapelował do posłów o zwrot pieniędzy. Takich słów senatora KO się nie spodziewał

Jaki zwrot? Pan premier Donald Tusk chyba nie rozumie, o co tu chodzi! To pieniądze, które i tak byśmy dostali, ale przy rozliczeniu rocznym podatku, PIT-u – twierdzi senator KO Antoni Mężydło.
Donald Tusk Tusk zaapelował do posłów o zwrot pieniędzy. Takich słów senatora KO się nie spodziewał
Donald Tusk / fot. PAP/Tomasz Gzell

 

W czwartek wieczorem serwis Onet poinformował, że Kancelaria Sejmu zwróciła posłom 425 zł jako kwotę wolną od podatku za styczeń 2022 r. Wcześniej parlamentarzyści dostali uposażenia mniejsze o 1400 zł. Ma to związek z wejściem Polskiego Ładu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Parlamentarzyści nie stracą na Polskim Ładzie? Kancelaria Sejmu przelała im zwrot części pieniędzy

W związku z całą sytuacją szef Platformy Obywatelskiej zaapelował w mediach społecznościowych do parlamentarzystów, by ci oddali 425 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Zażądajcie publicznego wyjaśnienia tego skandalu” – pisał na Twitterze Donald Tusk.

Senator KO: On nie rozumie, o co chodzi

O sprawę zwrotu pieniędzy otrzymanych przez Kancelarię Sejmu został zapytany przez serwis Salon24.pl senator Koalicji Obywatelskiej Antoni Mężydło. Jego zdaniem szef PO „nie rozumie, o co tu chodzi”.

Ale gdzie tam, jaki zwrot? Pan premier Donald Tusk chyba nie rozumie, o co tu chodzi! To pieniądze, które i tak byśmy dostali, ale przy rozliczeniu rocznym podatku, PIT-u. To jest to 30 tysięcy kwoty wolnej od podatku. Jak się doliczy podatek to wychodzi 5 tysięcy; jak się podzieli przez 12, to wyjdzie 425 złotych. I to ma być podzielone w ten sposób, żebyśmy dostawali te pieniądze co miesiąc, a nie raz w roku większą kwotę – stwierdził polityk.

CZYTAJ TAKŻE: Posłanka PiS ostro o apelu Donalda Tuska! Zażądała, by pokazał dokumenty

– Kancelaria Senatu prosiła o interpretację. I wynika z niej wyraźnie, że kwota wolna i jej rozłożenie na dwanaście miesięcy dotyczy wszystkich, nie tylko pracowników etatowych. Tak więc to, co się stało, jest całkiem normalne. Nie należy robić z tego afery – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe