„Sok z fajnopolactwa”. Krytyka Polityczna wyliczyła Owsiakowi ile zarabia

Z całym szacunkiem dla Orkiestry, ale Polski Ład, przy wszystkich swoich wadach, przyniesie ochronie zdrowia kilkadziesiąt razy więcej dodatkowych środków niż zbiórka Owsiaka – pisze na łamach Krytyki Politycznej publicysta ekonomiczny Piotr Wójcik.
Jerzy Owsiak  „Sok z fajnopolactwa”. Krytyka Polityczna wyliczyła Owsiakowi ile zarabia
Jerzy Owsiak / fot. Wikipedia CC BY 4.0 / Ralf Lotys

Publicysta Krytyki Politycznej w artykule zatytułowanym „Owsiak stracił tysiaka, ochrona zdrowia zyskała 7 mld zł (nie z WOŚP)” zajął się wywiadem szefa WOŚP dla Onetu, podczas którego Owsiak w ostrych słowach wypowiedział się na temat Polskiego Ładu. Wójcik nazwał rozmowę Owsiaka z Onetem „stuprocentowym sokiem z fajnopolactwa”.

Najbardziej boli mnie, że moja księgowa policzyła, że będę miał 1,1 tys. zł mniej pensji, z mojego wynagrodzenia. Nie wiem, dlaczego, bo nikomu nic nie zrobiłem (…) Mam wrażenie, że swoją ostatnią pensję będę oddawał tym, którym nie chce się pracować i liczą na to, że dostaną znowu jakieś pieniądze od państwa. Nie zgadzam się na to i boli mnie to – mówił prezes WOŚP.

CZYTAJ WIĘCEJ: Owsiak wściekły na Polski Ład. „Czuje się ograbiony. Moja księgowa policzyła, że będę miał…”

Wójcik wylicza

Zdaniem Wójcika podejście twórcy WOŚP „to prawdziwy manifest wielkomiejskiej wyższej klasy średniej". „Przeświadczonej, że wszyscy ją okradają. Obrażonej, że nikt jej nie docenia. Przekonanej o własnej wielkości. Nieufnej we wszystko, co wspólne lub publiczne. A także zafiksowanej na swoim statusie materialnym” – twierdzi publicysta.

Wójcik zwrócił uwagę, że Owsiak skarży się na reformę podatkową, w wyniku której do Narodowego Funduszu Zdrowia trafi dodatkowe 7 mld zł. „Z całym szacunkiem dla WOŚP, ale Polski Ład, przy wszystkich jego wadach, przyniesie rocznie ochronie zdrowia kilkadziesiąt razy więcej dodatkowych środków. W większości zostaną spożytkowane na wynagrodzenia dla lekarek i pielęgniarek, których obecnie brakuje” – zaznaczył.

Żeby Owsiak stracił 1,1 tys. zł netto na Polskim Ładzie, to musiałby zarabiać na etacie około 23 tys. zł, a na samozatrudnieniu jeszcze więcej. A więc przynajmniej czterokrotnie więcej niż wynosi średnia krajowa. Można to sprawdzić za pomocą kalkulatora opublikowanego na stronach podatki.gov.pl" – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe