Zuckerberg rozważa zamknięcie Facebooka i Instagrama w Europie? Zaskakujące doniesienia brytyjskiego dziennika

„Jeśli Meta nie otrzyma opcji przekazywania, przechowywania i przetwarzania danych swoich europejskich użytkowników na serwerach w USA, Facebook i Instagram mogą zostać zamknięte w całej Europie” – takie ostrzeżenie miało się znaleźć w rocznym raporcie spółki.
Mark Zuckenberg Zuckerberg rozważa zamknięcie Facebooka i Instagrama w Europie? Zaskakujące doniesienia brytyjskiego dziennika
Mark Zuckenberg / fot. YouTube / CNET

Biznesowy dziennik City A.M. twierdzi, że dla Mety kluczową sprawą są transatlantyckie transfery danych regulowane przez tzw. Privacy Shield i inne umowy, które spółka wykorzystuje do przechowywania danych europejskich użytkowników na amerykańskich serwerach. Obecnie umowy są mocno kontrolowane przez organy UE.

Według dziennika, w swoim rocznym raporcie Meta ostrzega, że jeśli w UE zostaną przyjęte inne ramy i spółka nie będzie mogła dłużej korzystać z obecnych umów, to firma „prawdopodobnie nie będzie już mogła oferować wielu swoich najważniejszych produktów w Europie”. Chodzi przede wszystkim o serwis Facebook i Instagram.

Dzielenie się danymi między krajami i regionami jest kluczowe dla świadczenia usług i ukierunkowanych reklam – zwraca uwagę City A.M.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe