Zebranie kierownictwa PiS. Będą dymisje w Ministerstwie Finansów?

W poniedziałek w południe w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości zebrało się kierownictwo ugrupowania. Politycy mają rozmawiać na temat ewentualnych zmian w rządzie. Ma to związek z wprowadzaniem podatkowej części Polskiego Ładu.
Marek Kuchciński w drodze na zebranie Zebranie kierownictwa PiS. Będą dymisje w Ministerstwie Finansów?
Marek Kuchciński w drodze na zebranie / PAP/Tomasz Gzell

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że na spotkanie przybyli m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Fiasko początków Polskiego Ładu?

Szef PiS ocenił w wywiadzie dla PAP, że ci politycy, którzy przygotowywali wdrożenie Polskiego Ładu „na poziomie politycznym, półpolitycznym - niezupełnie zapanowali nad tym, co jest im podległe, i tam, być może, zadziałał brak dostatecznych kwalifikacji, być może także i brak dobrej woli”. Powiedział też, że w tej sprawie konieczne są decyzje o zmianach, w tym personalnych.

Według nieoficjalnych informacji mediów, stanowiska stracić mają minister finansów Tadeusz Kościński wraz z zastępcą Janem Sarnowskim

Rzecznik PiS: "Zostaną podjęte pewne decyzje"

Rzecznik prasowa PiS Anita Czerwińska w poniedziałek poinformowała dziennikarzy, że na zjeździe kierownictwa partii „zostaną podjęte pewne decyzje, o których będziemy informować po zakończeniu tego posiedzenia”.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki na pytanie, czy Kościński straci posadę, odpowiedział enigmatycznie: "Zobaczymy". Został zapytany również, czy premier Morawiecki może być spokojny o swoją dotychczasową pozycję. 

- Z pewnością pan premier jest osobą pewną na tym stanowisku, co najmniej do wyborów. - odparł.

W kwestii wyciągnięcia konsekwencji wobec polityków wdrażających Polski Ład Terlecki pozostał nieubłagany - na pytanie o tę sprawę powiedział, że "konsekwencje muszą być poważne".

Nowy minister finansów?

Media typowały dwóch potencjalnych następców ministra Kościńskiego: obecnego ministra rozwoju Piotra Nowaka oraz wicepremiera i ministra rolnictwa Henryka Kowalczyk. Ten jednak na antenie RMF FM zdementował pogłoski: "Raczej nie będę chciał opuszczać ministerstwa rolnictwa". Przy tym polecił pytać o więcej informacji samego szefa rządu. 

Zobacz też: "Wynalazki polskie mogą mieć zastosowanie na polu bitwy". Sprzęt z Tarnowa jedzie na Ukrainę

– Jesteśmy w fazie, gdy staramy się wyłapać wszelkie niedoskonałości działania systemu. Cieszę się, że ostatnie dwa tygodnie są dużo, dużo lepsze, niż pierwsze dwa tygodnie stycznia, gdy na skutek braku pewnych działań, np. niewypełnienia pewnych formularzy, doszło do nieprawidłowości. I owszem, w takich sytuacjach zawsze należy patrzeć z jednej strony na naprawienie tego, co zostało niedopatrzone, a z drugiej - zastanowić się nad konsekwencjami – mówił premier Morawiecki na spotkaniu w fabrykach firmy Zakłady Mechaniczne Tarnów pytany o możliwie zmiany personalne w ministerstwie finansów.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe