Likwidacja kwarantanny z kontaktu, skrócona izolacja. Minister zdrowia ogłasza znoszenie obostrzeń

Minister zdrowia Adam Niedzielki ogłosił na konferencji prasowej zniesienie części obostrzeń nałożonych z powodu pandemii COVID-19. 
 Likwidacja kwarantanny z kontaktu, skrócona izolacja. Minister zdrowia ogłasza znoszenie obostrzeń
/ PAP/Tomasz Gzell

Likwidujemy instytucję tzw. kwarantanny z kontaktu; 10 lutego będziemy chcieli wysłać sms zdejmujący taką kwarantannę z osób na niej przebywających

- poinformował m.in minister zdrowia. Od 11 lutego zniesiono kwarantannę przyjazdową. Z kolei od 15 lutego kwarantanna dla współdomowników będzie naliczana wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny, a izolacja została skrócona do 7 dni.

"Z mojego punktu widzenia widać, że luty będzie tym miesiącem, kiedy spadki zakażeń powinny być stosunkowo duże i w zasadzie w lutym wyczerpie się (...) poważne zagrożenie dla systemu opieki zdrowotnej" – powiedział Niedzielski na konferencji prasowej.

"Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne, pełne decyzje dotyczące znoszenia restrykcji (...) czy wprowadzenia bardziej łagodnych regulacji – tak, żebyśmy w wiosnę weszli w normalnym trybie funkcjonowania" – dodał szef MZ.

"Tak jak często byłem pesymistą, w tej sytuacji jestem optymistą – mamy tak naprawdę do czynienia z początkiem końca pandemii" – ocenił Niedzielski. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe