Spięcie między dziennikarzem TVN24 a Niedzielskim i Czarnkiem. „Gdybyście skupili się na rzetelnym informowaniu…”

– Gdybyście państwo jednak skupili się na rzetelnym informowaniu, a nie permanentnym straszeniu społeczeństwa, to też byłoby z pożytkiem dla wszystkich – powiedział dzennikarzowi TVN24 szef resortu edukacji Przemysław Czarnek.
Adam Niedzielski oraz Przemysław Czarnek Spięcie między dziennikarzem TVN24 a Niedzielskim i Czarnkiem. „Gdybyście skupili się na rzetelnym informowaniu…”
Adam Niedzielski oraz Przemysław Czarnek / fot.PAP / Tomasz Gzell

Podczas środowej konferencji prasowej szefów resortów zdrowia i edukacji jeden z dziennikarzy TVN24 przypomniał słowa Adama Niedzielskiego dla dziennika „Fakt”. Minister zdrowia stwierdził wówczas, że rząd odejdzie od przepisu nakładającego na Polaków obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Szef resortu zdrowia na konferencji nie potwierdził jednak tej informacji.

Zdaniem dziennikarza TVN24 dzisiejsza wypowiedź Niedzielskiego o kończącej się piątej fali koronawirusa przypomina słowa premiera Morawieckiego, który podczas kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi przekonywał o tym, iż „koronawirus jest w odwrocie”.

Ministrowie odpowiadają

Minister zdrowia stwierdził, że dziennikarz najprawdopodobniej otrzymał to pytanie przed chwilą SMS-em. – Wypowiedź, której udzieliłem dziennikowi „Faktu”, polegała na tym, że nawet jeżeli dojdziemy do sytuacji, w której te restrykcje zostaną zniesione, to nadal Ministerstwo Zdrowia będzie rekomendowało używanie tych maseczek w miejscach publicznych – dodał.

Do całej sprawy wtrącił się także Przemysław Czarnek. – Także korzystając z okazji, chcę tylko powiedzieć, że gdybyście państwo jednak skupili się na rzetelnym informowaniu, a nie permanentnym straszeniu społeczeństwa, to też byłoby z pożytkiem dla wszystkich – powiedział dziennikarzowi.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe