[wideo] Wielkopolska: Groźny wypadek na przejeździe kolejowym. Pociąg i ciężarówka stanęły w płomieniach

Po porannym zderzeniu ciężarówki z pociągiem towarowym w miejscowości Wymysłowo (pow. gnieźnieński, woj. wielkopolskie) wstrzymano ruch pociągów na trasie kolejowej łączącej Poznań z Toruniem i Olsztynem.
 [wideo] Wielkopolska: Groźny wypadek na przejeździe kolejowym. Pociąg i ciężarówka stanęły w płomieniach
/ screen video Facebook

W czwartek około godz. 7:00 na 149. km, na przejeździe kolejowym, ciężarówka zderzyła się z pociągiem towarowym. W wyniku zdarzenia samochód zapalił się.

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK przekazał PAP, że pociąg towarowy, nieprzewożący ładunku, jechał z Gdyni do miejscowości Czarny Bór na Dolnym Śląsku. W wyniku zderzenia ruch na trasie kolejowej łączącej Poznań z Toruniem i Olsztynem został wstrzymany.

– Pociągi dalekobieżne jeżdżą okrężną trasą przez Barłogi i Wrześnię – powiedział Śledziński. Dodał, że przewoźnicy regionalni jeszcze nie podjęli decyzji o uruchomieniu autobusowej komunikacji zastępczej.

Oficer prasowy komendy PSP w Gnieźnie mł. bryg. Jarosław Łagutoczkin powiedział, że pożar ciężarówki, który częściowo przeniósł się na lokomotywę, gasiło sześć jednostek straży pożarnej. – Maszynista i kierowca ciężarówki nie odnieśli obrażeń – zaznaczył.

W wyniku zdarzenia droga krajowa nr 15 jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy drogami lokalnymi. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe