Patryk Jaki uderzył w Andrzeja Dudę. Jest reakcja polityków PiS

– Jeśli mówi się o zdradzie, to w przededniu zapowiedzianej w nocy przez prezydenta USA ewakuacji z Ukrainy trzeba liczyć się z konsekwencjami, że takie słowa obrócą się w tym kontekście przeciw temu, który je wygłasza – komentują słowa Patryka Jakiego politycy Prawa i Sprawiedliwości.
Patryk Jaki oraz Andrzej Duda Patryk Jaki uderzył w Andrzeja Dudę. Jest reakcja polityków PiS
Patryk Jaki oraz Andrzej Duda / fot. YouTube / KPRP

 

W czwartek wieczorem europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym w ostrych słowach odniósł się do inicjatywy ustawodawczej prezydenta, która mówi m.in. o likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Europarlamentarzysta stwierdził nawet, że żałuje głosu oddanego przez niego na Andrzeja Dudę.

Jest mi wstyd za to, że na niego głosowałem, że namawiałem, chociaż widziałem jego słabość, jego weta. Wiedziałem, że jest odpowiedzialny za niepowodzenie reformy sprawiedliwości – powiedział polityk Solidarnej Polski.

Politycy PiS komentują

Portal 300polityka.pl zapytał polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy chcieli zachować anonimowość, o to, jak zostały przyjęte na Nowogrodzkiej słowa europosła Solidarnej Polski.

Jeśli mówi się o zdradzie, to w przededniu zapowiedzianej w nocy przez prezydenta USA ewakuacji z Ukrainy trzeba liczyć się z konsekwencjami, że takie słowa obrócą się w tym kontekście przeciw temu, który je wygłasza – stwierdził rozmówca serwisu 300polityka.pl.

– Wprowadzanie dygotu przez polityka rządzącej większości w relacje głowy państwa z własnym środowiskiem politycznym w sytuacji gdy być może dni dzielą nas od wybuchu konfliktu zbrojnego przy polskiej granicy postrzegane jest jako skrajna niedojrzałość i nieodpowiedzialność. Jeśli ktoś mówi o zdradzie, to niech w tej sytuacji postawi siebie w tym kontekście – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe