Kryzys na Ukrainie. O godz. 17 telekonferencja Bidena z prezydentem Polski i innymi przywódcami z UE i NATO
11.02.2022 16:15

Komentarzy: 0
Udostępnij:
O godzinie 17 czasu polskiego w piątek prezydent USA Joe Biden odbędzie rozmowę telefoniczną z przywódcami kilku państw NATO, w tym z prezydentem Polski Andrzejem Dudą, a także z przedstawicielami UE i szefem NATO Jensem Stoltenbergiem - przekazał w piątek Biały Dom. Tematem konferencji będzie kryzys wokół Ukrainy.
Jak podał Biały Dom, w rozmowie uczestniczyć będą - poza Bidenem - przywódcy Polski, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch i Rumunii, a także sekretarz generalny NATO oraz przewodniczący Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej, Ursula von der Leyen i Charles Michel.
Przedmiotem dyskusji ma być koncentracja wojsk rosyjskich wokół Ukrainy. Będzie to już druga telekonferencja Bidena z liderami państw sojuszniczych w ostatnim czasie. W porównaniu do poprzedniej skład uczestników poszerzył się o premiera Kanady Justina Trudeau i prezydenta Rumunii Klausa Iohannisa. (PAP)
PAP/raw
Komentarzy: 0
Data publikacji: 11.02.2022 16:15
Źródło: PAP
Rośnie liczba eurosceptyków. Nowy sondaż pokazuje trend
23.03.2026 12:30

Komentarzy: 0
Blisko jedna czwarta badanych opowiada się za wyjściem Polski z Unii Europejskiej, a niemal co piąty deklaruje takie stanowisko wprost. Najnowszy sondaż pokazuje wyraźne różnice społeczne i demograficzne w podejściu do przyszłości kraju we wspólnocie.
Czytaj więcej
Unijna polityka klimatyczna wyklucza produkcję uzbrojenia
21.03.2026 14:48
Metsola wsparła KE: UE sięgnie po oszczędności obywateli
20.03.2026 19:52

Komentarzy: 0
Na posiedzeniu Rady Europejskiej przewodnicząca Parlamentu Roberta Metsola poruszyła trzy główne tematy: konkurencyjność, energię i rozwój geopolityczny. Jeżeli ktokolwiek jednak sądził, że UE odejdzie od zielonego szaleństwa, jest w błędzie. Z wypowiedzi przewodniczącej Parlamentu Europejskiego jasno wynika, że UE, oficjalnie dla ratowania gospodarki, sięgnie po oszczędności obywateli.
Czytaj więcej
Źródło: W kuluarach PE mówi się o zmianie szefowej KE. Pogrążyła ją polityka gospodarcza
20.03.2026 19:04

Komentarzy: 0
„W kuluarach mówi się, że mniej więcej za pół roku, kiedy będzie połowa tej kadencji Parlamentu Europejskiego, może dojść do wymiany przewodniczącej Komisji Europejskiej, dlatego że Unia Europejska gospodarczo grzęźnie” - poinformowało portal Tysol.pl źródło w Unii Europejskiej.
Czytaj więcej
Rzońca: Ursula von der Leyen jest zakładniczką Zielonych i spekulantów na rynkach ETS
20.03.2026 17:49

