„PiS będzie wieczny”. Magdalena Środa załamana

„PiS będzie wieczny jak Lenin, bo i wymiana pokoleniowa niewiele da. PiSowski wirus przechodzi z ojca na syna” – twierdzi filozof prof. Magdalena Środa.
Magdalena Środa  „PiS będzie wieczny”. Magdalena Środa załamana
Magdalena Środa / fot. YouTube / Sputnik Polska

„Zewsząd słyszę pierwsze odgłosy radości spowodowanej tym, że PiS się sypie. Prezes nie daje rady utrzymać jedności, musi kupować posłów, walczyć z Ziobro, kryć porażki Morawieckiego, udawać, że maile Dworczyka nie istnieją, no i że »białe jest czarne a czarne białe«. Problem nie tkwi jednak w modelu tej partii, ale w narodzie” – pisze w mediach społecznościowych polska filozof prof. Magdalena Środa.

Jak twierdzi Środa, „znacząca jego część utożsamia się z autorytaryzmem, fundamentalizmem i marnym poziomem intelektualnym PiS”.

Nie brzydzi ich korupcja, fuszerka i kabaretowość rządzących. Bo to »swoje chłopy takie jak my«. Jak nie będzie Kaczyńskiego, Kukiza, Suskiego, Witek... to znajdą sobie innych PiSopodobnych i będą dążyli do ich zwycięstwa” – dodaje.

Zdaniem filozof „w tym sensie PiS będzie wieczny jak Lenin”. „PiSowski wirus przechodzi z ojca na syna (głównie po linii patriarchalnej). Mimo zadowolenia, że potwór się sypie obawiam się, że wielu Polaków nie może żyć bez potworów” – kończy swój wpis Środa.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe