„Zrozumiały gniew”. Publicysta Gazety Wyborczej wzywa do bojkotu liderów opozycji

„Nie będzie wspólnej listy opozycji. To niemal tak pewne jak ocieplenie klimatu” – pisze na łamach Gazety Wyborczej Marek Beylin.
 „Zrozumiały gniew”. Publicysta Gazety Wyborczej wzywa do bojkotu liderów opozycji
/ fot. YouTube

Marek Beylin w tekście „Zamiast bojkotować wybory, bojkotujmy liderów opozycji” twierdzi, że nie dojdzie do wspólnej listy opozycji w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

„Choćbyśmy posłali tysiąc apeli i milion podpisów za wspólnym frontem, liderzy partii opozycyjnych wiedzą swoje: nie chcą ze sobą współpracować. Co zresztą deklarują niemal co dzień” – pisze Beylin.

Wspólna lista opozycji

O wspólną listę podczas niedawnego kongresu Platformy Obywatelskiej postulował jej szef Donald Tusk, jednakże pomysł nie spotkał się z poparciem ugrupowań opozycyjnych.

Polityk PSL Marek Sawicki we wczorajszym wywiadzie dla wPolityce.pl stwierdził m.in. że "nawoływania nie służą budowaniu wspólnej listy, ale wsparciu Donalda Tuska, który uważa, że tylko on ma dobrą receptę na zbawienie Rzeczpospolitej". W podobnym tonie wypowiadają się także politycy Lewicy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Nerwowo w Rosji po klęsce na rzece Doniec. Znani militarni blogerzy krytykują niekompetencje wojskowych Wiadomość
Nerwowo w Rosji po klęsce na rzece Doniec. Znani militarni blogerzy krytykują niekompetencje wojskowych

Jak podaje amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW), zniszczenie przez Ukraińców znacznej części rosyjskiej brygady strzelców zmotoryzowanych, która 11. maja próbowała przekroczyć most pontonowy na rzece Siverskyi Doniec, wstrząsnęło znanymi rosyjskimi blogerami militarnymi.

Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu Wiadomość
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu

We wtorek po południu senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - wynika z zamieszczonego na stronie internetowej Senatu harmonogramu prac komisji senackich.

Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO] Wiadomość
Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO]

„Trzeba być wyjątkowym idiotą, by dziś sprzedaż części Lotosu ludziom powiązanym z #Putin.em [chodzi o połączenie Lotosu z Orlenem, przy okazji którego Komisja Europejska wymusza na Polsce sprzedaż części Lotosu, który w części będzie sprzedany Saudi Aramco, a część stacji benzynowych ma być wymieniona na stacje benzynowe węgierskiego koncernu MOL – przyp. red.] próbować usprawiedliwiać zablokowaniem takiej sprzedaży 11 lat temu przez rząd premiera #Tusk.a. Szkoda tylko, że za te idiotyzmy płacimy wszyscy horrendalnymi cenami paliw” – napisał były szef Platformy Borys Budka. Jednak co innego widać na nagraniu przypomnianym przez Samuela Pereirę.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe