USA przenosi ambasadę z Kijowa do Lwowa. „Nakazano zniszczenie sprzętu”

Stany Zjednoczone zamykają swoją ambasadę w Kijowie i przenoszą ją do Lwowa w pobliżu granicy z Polską. Powodem mają być informacje o tym, że atak Rosji na Ukrainę jest „nieuchronny”.
 USA przenosi ambasadę z Kijowa do Lwowa. „Nakazano zniszczenie sprzętu”
/ fot. Ron Przysucha / Public Domain

Departament Stanu nakazał zniszczenie sprzętu sieciowego i stacji roboczych oraz demontaż systemu telefonicznego ambasady” – pisze „Wall Street Journal”, powołując się na amerykańskich urzędników zaznajomionych ze sprawą.

Jak dodano, z wewnętrznych komunikatów wynika, że w niedzielę 56 pracowników ambasady wraz z tajnymi materiałami placówki dyplomatycznej przybyło na międzynarodowe lotnisko Waszyngton-Dulles.

„Blinken ogłasza, że USA «jest w trakcie procesu tymczasowego przenoszenia operacji naszej ambasady na Ukrainie z naszej ambasady w Kijowie do Lwowa ze względu na dramatyczne przyspieszenie w gromadzeniu się sił rosyjskich». Ambasada w Kijowie na razie zamknięta” – pisze reporterka CNN Natasha Bertrand i publikuje oświadczenie Departamentu Stanu.

Więcej informacji wkrótce.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe